Foto: Banky lákají na kávu a rady od kamaráda. Podívejte se na novou tvář poboček

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Designovou i komunikační proměnu bankovních poboček v Česku přinesl vstup Air Bank v roce 2011. Vsadila na moderní vzhled s neformálním nábytkem, místo „protivníka za přepážkou“ se z bankéře mohl stát poradce, který si sedne hned vedle, dívá se do stejného monitoru jako vy a nic před vámi netají.
Jednoduché, neformální a přívětivé bylo jak prostředí pobočky, tak i samotné produkty a jejich smluvní podmínky.
"Nešlo jen o jednu či dvě testovací pobočky, jako to zkoušejí některé jiné banky, ale o nové moderní pojetí celé sítě poboček. Dnes jich máme už 35," říká mluvčí Air Bank Jana Karasová.
Bankomaty uvnitř poboček Air Bank nabídly jako první v Česku možnost vybrat si, v jakých bankovkách chcete požadovanou částku vydat. Lidé se tak mohli snadněji vyhnout situaci, kdy dostanou jen samé "velké" bankovky, přestože zrovna potřebují drobné, či naopak.
Foto: Česká spořitelna
Jana Králová
22. 1. 2018 7:00
Tuzemské banky se snaží, aby i klienti běžně používající internetové či mobilní bankovnictví čas od času zavítali na pobočku. Právě osobní kontakt s bankéřem je totiž jednou z mála možností, jak jim prodat další produkty. Projděte si, čím chtějí zaujmout vaše smysly.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy