Foto: Banky lákají na kávu a rady od kamaráda. Podívejte se na novou tvář poboček

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Designovou i komunikační proměnu bankovních poboček v Česku přinesl vstup Air Bank v roce 2011. Vsadila na moderní vzhled s neformálním nábytkem, místo „protivníka za přepážkou“ se z bankéře mohl stát poradce, který si sedne hned vedle, dívá se do stejného monitoru jako vy a nic před vámi netají.
Jednoduché, neformální a přívětivé bylo jak prostředí pobočky, tak i samotné produkty a jejich smluvní podmínky.
"Nešlo jen o jednu či dvě testovací pobočky, jako to zkoušejí některé jiné banky, ale o nové moderní pojetí celé sítě poboček. Dnes jich máme už 35," říká mluvčí Air Bank Jana Karasová.
Bankomaty uvnitř poboček Air Bank nabídly jako první v Česku možnost vybrat si, v jakých bankovkách chcete požadovanou částku vydat. Lidé se tak mohli snadněji vyhnout situaci, kdy dostanou jen samé "velké" bankovky, přestože zrovna potřebují drobné, či naopak.
Foto: Česká spořitelna
Jana Králová
22. 1. 2018 7:00
Tuzemské banky se snaží, aby i klienti běžně používající internetové či mobilní bankovnictví čas od času zavítali na pobočku. Právě osobní kontakt s bankéřem je totiž jednou z mála možností, jak jim prodat další produkty. Projděte si, čím chtějí zaujmout vaše smysly.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy