Výběr expertů: Které banky momentálně nabízí nejlepší účty, hypotéky či spoření

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
2. 2. 2021 7:14
Podívejte se na nejlepší finanční produkty roku 2020, které vzešly z 10. ročníku tradiční odborné soutěže Finparáda. Odborníci zhodnotili kromě běžných účtů, hypoték či spořicích účtů také nabídku stavebního spoření, pojištění či investic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Běžné i podnikatelské účty

Osobní běžné účty

  1. Equa bank - běžný účet
  2. mBank - mKonto
  3. Moneta Money Bank - Tom účet Plus

Hodnocení vítěze - Equa bank nabízí běžný účet zdarma, bez poplatku za vedení účtu, za běžné transakce nebo za výběry z tuzemských a zahraničních bankomatů. K běžnému účtu je možné si sjednat Spořicí účet Hit s úrokem 0,70 procenta p. a. Platby je možné provádět pomocí Apple Pay a Google Pay, platby hodinkami zatím banka nepodporuje. 

"Většina běžných účtů je vedena bez poplatku, proto i rozdíly mezi bankami jsou rok od roku menší. Odlišit se od ostatních zejména v loňském roce se banky snažily vyvíjením mobilních a internetových aplikací. Tuto oblast sledujeme a analyzujeme. Rozdíly jsou enormní. Nejlepší mobilní aplikace na trhu nabízejí 110 až 130 funkcionalit a služeb, zatímco nejhorší mobilní aplikace končí se skórem 20 až 30 funkcionalit," uvedl Michal Mošnička ze společnosti Scott & Rose, která web Finparáda provozuje. Podle něj si mobilní bankovnictví u Equa bank nevede špatně, i proto se dostal běžný účet na první místo.

Na druhé místo z loňského prvního místa klesla mBank s mKontem. Účet je taktéž zdarma. Klienti si musí dávat pozor pouze na výběry z bankomatů. Banka nemá svou vlastní síť bankomatů a za výběry si neúčtuje žádný poplatek, pokud je výběr nad 1500 Kč, v opačném případě je výběr zpoplatněn částkou 29 Kč.

Třetí místo patří Moneta Money Bank s běžným účtem Tom Plus, banka si za něj neúčtuje poplatek za výběr hotovosti z bankomatu cizí banky doma ani v zahraničí. Účet je zdarma. Platit lze pomocí Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Mobilní a internetové bankovnictví bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších v porovnání s ostatními bankami.

Bankovní účty pro fyzické osoby podnikatele

  1. Equa bank - běžný účet pro podnikatele
  2. Fio banka - Fio podnikatelský účet
  3. mBank - mKonto Business

Běžný účet pro podnikatele od Equa bank je nabízen zdarma bez poplatků za běžné transakce. Na druhé místo klesla Fio banka, jejíž účet je zdarma, výjimku tvoří výběry z bankomatů, u nichž je omezení na pět výběrů zdarma z cizích bankomatů v ČR i v zahraničí (je-li účet aktivně využíván). Jako slabší u této banky hodnotila porota její mobilní bankovnictví.

mKonto Business na třetím místě je poskytováno bez poplatků za vedení a běžné transakce jsou taktéž zdarma. Výběry z bankomatů zdarma jsou poskytovány nad částku 1500 Kč, a to v ČR i v zahraničí, do této částky jsou pak zpoplatněny 29 Kč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy