Mobilní bankovní aplikace očima expertů. Srovnání ukazuje, jak se snaží vaše banka

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
Aktualizováno 18. 7. 2021 16:19
Pandemie koronaviru uspíšila to, na co se banky chystaly dlouho, převést většinu služeb do on-line světa. Výsledkem je šest milionů uživatelů internetového bankovnictví, z nichž stále více lidí používá smartbanking. Jaká je ale úroveň mobilních aplikací - co umí, používají se snadno, jsou bezpečné? Nejenom na tyto otázky hledali odpověď experti z portálu Finparáda a ze společnosti Scott & Rose.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Komplexnost aplikace

Parametr komplexnosti mobilních aplikací se zaměřuje na schopnost aplikace zakládat finanční produkty on-line (běžný účet, půjčky, investice, pojištění, penze, stavební spoření, či vkladové produkty).

Průměrná aplikace na trhu klientům nabízí možnost sjednat tři produkty. Vítězem v tomto ohledu se stala Smart Banka od Moneta Money Bank, která umožňuje klientům sjednat nejvíce produktů zcela on-line. Obstojně dopadly i další banky, a to konkrétně Česká spořitelna, mBank a Raiffeisenbank.

Žádný nebo pouze jeden produkt lze sjednat v mobilní aplikaci od Sberbank, Fio banky, UniCredit Bank nebo Hello bank.

Protože analytici srovnávají bankovní mobilní aplikace už dlouho, mohli vyhlásit i banku, která ve své aplikaci udělala za poslední rok největší progres v počtu nových funkcionalit. Pomyslným "skokanem" v inovacích a vylepšování aplikace se stala Sberbank, jejíž aplikace je však i přesto co do celkového počtu nabízených funkcí na chvostu pomyslného žebříčku mobilních aplikací.

"Svoji mobilní aplikaci výrazněji vylepšila rovněž Fio banka, Česká spořitelna, Raiffeisenbank nebo UniCredit Bank. Průměrně banky přidaly do mobilních aplikací 16 nových funkcí," dodává Mošnička.

Komplexnost mobilní aplikace Banka
5 až 7 Moneta Money Bank, Česká spořitelna, Raiffeisenbank, mBank
2 až 4 ČSOB, Airbank, Komerční banka, Equa bank, Banka Creditas
0 až 1 Hello bank, UniCredit Bank, Fio banka, Sberbank

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy