Druhá největší banka se rozšiřuje do chytrých telefonů

Petr Kučera Petr Kučera
3. 1. 2012 12:50
Ze čtyřky velkých bank dosud měla plnou obsluhu účtu přes mobilní aplikaci jen UniCredit
Aplikace pro smartbanking od ČSOB
Aplikace pro smartbanking od ČSOB | Foto: ČSOB

Praha - ČSOB a Poštovní spořitelna zahájily provoz aplikace smartbankingu, tedy internetového bankovnictví pro obsluhu financí přes chytré telefony a tablety.

Tuzemská bankovní dvojka avizovala novoroční start této novinky už na podzim a stává se tak zatím největší bankou, která podobnou službu zprovoznila.

Aplikace je zdarma dostupná pro systémy iOS (iPhone, iPad) a telefony Android (HTC či Samsung). Pro tablety Android nebo systém Windows Phone 7 má být aplikace dostupná později, ale ještě během letošního roku. 

Ze čtveřice velkých tuzemských bank dosud umožňovala plnou obsluhu bankovního účtu přes mobilní aplikaci zatím jen UniCredit Bank. V prosinci zprovoznila aplikaci také GE Money Bank.

Aplikaci pro chytré telefony sice nabízejí i Komerční banka a Česká spořitelna, ale zatím jen s omezenými funkcemi bez možnosti obsluhy účtu.

Progresivnější jsou v tomto směru menší banky jako Citibank nebo nováčci - Fio banka a Equa bank. Jen pasivní operace zatím umožňuje mBank

Služeb internetového bankovnictví ČSOB a Poštovní spořitelny nyní využívá přibližně 1,2 milionu klientů. "Teoretický počet uživatelů smartbankingu odhadujeme v řádu desítek tisíc uživatelů," očekává Martin Štýber, manažer vývoje finančních služeb ČSOB a Poštovní spořitelny.

Aplikace umožňuje například zadání platebního příkazu, zjištění zůstatku na účtu, vyhledání nejbližšího bankomatu či pobočky. Přihlášení probíhá obdobným způsobem jako u internetového bankovnictví, není potřeba osobně kontaktovat banku ani přepisovat identifikační číslo telefonu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy