Dárky, které nevyužijete, můžete darovat dál. Charity však mají zájem jen o něco

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 26. 12. 2019 20:10
Dárek není to pravé ořechové, ale není možné jej vrátit? Dostali jste nový telefon a ten starý bude už jen ležet v šuplíku? Děti se radují z nových hraček a ty staré je už nebaví? Nic se neděje. Ti méně šťastní budou za váš štědrý dar vděční. Charity ovšem nestojí o všechno, podívejte se, s čím je zbytečné se na ně obracet.
Mezinárodní sankce zřejmě zdraží v Íránu mnoho druhů zboží, některé bude hůře dostupné. Na snímku drogerie v Teheránu.
Mezinárodní sankce zřejmě zdraží v Íránu mnoho druhů zboží, některé bude hůře dostupné. Na snímku drogerie v Teheránu. | Foto: Reuters

Drogerie

Dárková kazeta se sprchovým gelem, antiperspirantem a šamponem přijde vhod jistě každému. Pokud ovšem dárkové kazety, které jste dostali v roce 2015, stále čekají na otevření v poličce v koupelně, je vhodné přemýšlet o tom, zda by takový dárek neudělal radost někomu jinému.

"V Azylovém domě sv. Terezie v Pernerově ulici 20 v Praze Karlíně uvítáme jakoukoli drogerii, prostředky osobní hygieny, jako jsou šampony, mýdla, sprchové gely, i čisticí prostředky pro domácnost, jary, prací prášky a podobně. Drogerii využijí lidé bez domova, kteří pobývají v azylovém domě či v noclehárně. V Pernerově ulici máme navíc sběrné místo, odkud se tyto materiální dary distribuují do dalších služeb Arcidiecézní charity Praha včetně azylových domů pro matky s dětmi v tísni, poradny pro lidi v tísni, sociálních bytů a tak dále," vysvětluje Jarmila Lomozová z Arcidiecézní charity Praha.

 

Právě se děje

Další zprávy