Dárky, které nevyužijete, můžete darovat dál. Charity však mají zájem jen o něco

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 26. 12. 2019 20:10
Dárek není to pravé ořechové, ale není možné jej vrátit? Dostali jste nový telefon a ten starý bude už jen ležet v šuplíku? Děti se radují z nových hraček a ty staré je už nebaví? Nic se neděje. Ti méně šťastní budou za váš štědrý dar vděční. Charity ovšem nestojí o všechno, podívejte se, s čím je zbytečné se na ně obracet.
Foto: Thinkstock

Elektronika

Že by někdo daroval nový notebook nebo telefon? To se nestává. Ale když rozbalíte nový přístroj, co třeba ten starý (po vymazání všech osobních dat) někomu věnovat?

Staré notebooky i telefony ocení třeba organizace Život 90, která pomáhá seniorům. Na vašich starších noteboocích se mohou lidé učit pohybovat na internetu, kontaktovat staré přátele a to vše s asistencí odborníků. V minulosti se důchodci na počítačích například učili rozpoznat projevy kyberšikany a správně na ni reagovat.

  • Kdo by chtěl pomoci organizaci Život 90 finančně, mohlo by jej zajímat například tísňové tlačítko, které za 400 korun na měsíc pomáhá chránit život staršího člověka.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy