Dárky, které nevyužijete, můžete darovat dál. Charity však mají zájem jen o něco

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 26. 12. 2019 20:10
Dárek není to pravé ořechové, ale není možné jej vrátit? Dostali jste nový telefon a ten starý bude už jen ležet v šuplíku? Děti se radují z nových hraček a ty staré je už nebaví? Nic se neděje. Ti méně šťastní budou za váš štědrý dar vděční. Charity ovšem nestojí o všechno, podívejte se, s čím je zbytečné se na ně obracet.
Foto: Jakub Plíhal

Hračky

Hračky ano, ale plyšáky ne. Na tom se shodují oslovené organizace, které se zaměřují na pomoc dětem v dětských domovech či azylových centrech.

Například Charita Přelouč na dotazy odpověděla, že nejvhodnější dárky pro malé děti bývají ty, které rozvíjejí jejich fantazii a jemnou motoriku (patří sem jak společenské hry typu mikádo, tak všelijaké stavebnice i pastelky na vybarvování). Naopak hračky, jako jsou právě plyšáci, prý děti nic nového nenaučí a charity je s díky přijímají obvykle jenom, když jsou nové.

  • Hračky mohou lidé nejlépe darovat v místních dětských a azylových domovech. Kdo by měl zájem darovat, ale ještě si nevybral neziskovou organizaci, může se podívat na stránku www.darujme.cz.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy