Odečetli jste si z daní vše, co jste mohli? Na doplnění a opravu zbývá už jen víkend

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
28. 3. 2019 10:42
Daňová přiznání se musí letos odevzdat na finanční úřady nejpozději v pondělí 1. dubna. Zkontrolujte v našem přehledu, zda jste přiznali, co jste měli, a odečetli, co jste mohli.
Foto: Shutterstock

Důležité termíny

Zkontrolujte v našem přehledu, zda jste v daňovém přiznání přiznali, co jste měli a odečetli, co jste mohli.

Daňové přiznání musíte do 1. dubna odnést na finanční úřad podle místa bydliště. Pokud máte datovou schránku musíte daňové přiznání poslat přes ní, jinak vám hrozí pokuta. Do stejného data, tedy 1. dubna, musí být také zaplacená daň z příjmu.

Kromě daňového přiznání má většina podnikatelů také povinnost odevzdat přehledy o příjmech a výdajích České správě sociálního zabezpečení a své zdravotní pojišťovně. Na podání je ještě čas, přehledy musí být na sociálce a pojišťovně nejpozději do 2. května 2019. Případné nedoplatky na pojištění musí být zaplacené do 8 dní od podání, nejpozději však do 10. května.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy