Daňové přiznání online: Spočítejte si, kolik zaplatíte

Petr Kučera Petr Kučera, pek
9. 2. 2010 20:00
Nová kalkulačka a formulář k dani z příjmů za loňský rok
Foto: Aktuálně.cz

Kolik zaplatíte na dani z příjmů fyzických osob za rok 2009? Rychlou představu vám umožní nová kalkulačka, kterou pro Aktuálně.cz poskytla společnost ETS.

Zdarma je nejen orientační výpočet, ale také stažení formuláře s daňovým přiznáním. Nechcete-li zadávat svá osobní data online, můžete formulář vyplnit anonymně a snadno jej doplnit až po vytištění. Pak už stačí jen vše odeslat na finanční úřad.

Od února navíc budete moci vyplněný formulář podat i přímo online. Bez toho, abyste potřebovali vlastní elektronický podpis. I tato možnost bude letos pro čtenáře Aktuálně.cz zdarma.

V dalších dnech opět přineseme podrobné rady k daňovému přiznání, především o možnostech různých odpočtů a slev. Sledujte speciální rubriku na Aktuálně.cz.

DAŇOVOU KALKULAČKU NAJDETE ZDE

Čtěte také:
Daně si letos spočítejte dřív. Jinak hrozí pokuta
Jak zaplatit nižší daně? Nezapomeňte využít slevy
Co všechno si lze odečíst z daní? Nejen hypotéky a dary
Obrana vůči berňáku bude snadnější. Ale pozor na dopisy
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu. Stráže ho přemohly a předaly prokurátorovi, který vznese případně obvinění. Podle saúdskoarabské tiskové agentury SPA se strážcům zdálo, že muž není v "normálním stavu".

Jde o občana Saúdské Arábie a mluvčí úřadů v provincii Mekka řekl, že se incident stal ve 22:30 v pátek místního času (20:30 SEČ). Auto najelo do brány na jižním nádvoří mešity vysokou rychlostí, ale nikdo nebyl zraněn.

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru omezila provoz v mešitách a modlení ve Velké mešitě povolila až na začátku října. Každý den tam může provádět rituály takzvané malé pouti, umry, 15 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy