Pád sazeb u spořicích účtů pokračuje. Tři banky změní úroky na nejvýnosnějších účtech od března

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 18. 2. 2016 14:27
S březnem přijde další pád sazeb na nejlépe úročených spořicích účtech. Air Bank sníží takzvanou bonusovou sazbu z 1,5 na 1,2 procenta. Raiffeisenbank zase sníží sazby na eKontu Flexi z 1,3 na 1,1 procenta. Tyto sazby v obou bankách dostávají klienti, kteří využívají i další služby než jen spořicí účet. Equa bank pak od března sníží úrokovou sazbu na spořicím účtu z 0,8 na 0,55 procenta. "V důsledku aktuálního vývoje na trhu depozitních produktů přistupujeme k úpravám úrokových sazeb na spořicích účtech," napsala klientům banka. Nejvyšší sazby na spořicích účtech bez podmínek se dnes pohybují kolem procenta.
Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy