Další banky zlevnily hypotéky, úroky jdou pod 4 %

Petr Kučera Petr Kučera
17. 9. 2010 9:42
Akční nabídky od ČSOB, GE Money a Wüstenrot

Praha - K nejnovější vlně zlevňování hypoték se přidaly další tři banky - ČSOB, GE Money Bank a Wüstenrot.

Československá obchodní banka snížila sazby o 0,1 procentního bodu za každý započatý milion z úvěru. Maximální výše slevy činí 0,4 procentního bodu pro hypotéky nad tři miliony korun.

Nejnižší sazba tak začíná na 3,99 procentech, pokud si klient nechá zasílat výplatu na účet v ČSOB a uzavře pojištění úvěru a alespoň jedno další pojištění. Akce platí do odvolání.

GE Money Bank přišla s nabídkou mimořádných splátek bez poplatku. Ročně lze splatit až 20 procent výše hypotéky a ušetřit tak na úrocích ze zůstatku. Nabídka se vztahuje na účelové hypotéky s hodnotou nad dva miliony korun s fixací na 3, 5 nebo 10 let.

Garantované úrokové sazby (nikoliv „od") hypoték GE Money Bank nyní začínají na 4,29 % p.a. (u tříleté fixace).

Sazby snížila i Wüstenrot hypoteční banka. Po předchozím poklesu minimální sazby s jednoletou fixací na 3,99 % p.a. nyní zlevňují i fixace na dva, tři nebo pět let. Další slevy platí při refinancování hypotéky, sazby začínají na 3,91 % (při kombinaci se stavebním spořením na 3,81 %).

Wüstenrot hypoteční banka navíc zavedla jednotný poplatek za zpracování úvěru ve výši 2 999 korun. V praxi to znamená výrazné zlevnění. Například při hypotéce ve výši 1,3 milionu korun činil dosud poplatek 10 400 korun.

Hypotéky na vlastní bydlení s pětiletou fixací do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti poskytuje Wüstenrot hypoteční banka zdarma. Poplatek pro všechny účelové hypotéky už dříve zcela zrušily Raiffeisenbank, Česká spořitelna a mBank (ta jej nikdy ani nezavedla).

O starších, ale stále platných slevách jsme podrobněji psali v tomto článku. Týkají se UniCredit Bank, Komerční banky, České spořitelny a LBBW Bank. Nejnižší úrok přitom klesl na tři procenta, jde však o variabilní sazbu.

Dům v pelhřimovské ulici Boženy Němcové před rozsáhlou rekonstrukcí.
Dům v pelhřimovské ulici Boženy Němcové před rozsáhlou rekonstrukcí. | Foto: SČMBD
Čtěte také:
Banky jenom strašily, hypotéky dál zlevňují. Až na 3 %
Kolik zaplatíte za hypotéku? Podívejte na nový přehled
Hypotéku dostanete snadněji, banky zmírňují pravidla
 

Právě se děje

před 56 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy