Další banky zlevnily hypotéky, úroky jdou pod 4 %

Petr Kučera Petr Kučera
17. 9. 2010 9:42
Akční nabídky od ČSOB, GE Money a Wüstenrot

Praha - K nejnovější vlně zlevňování hypoték se přidaly další tři banky - ČSOB, GE Money Bank a Wüstenrot.

Československá obchodní banka snížila sazby o 0,1 procentního bodu za každý započatý milion z úvěru. Maximální výše slevy činí 0,4 procentního bodu pro hypotéky nad tři miliony korun.

Nejnižší sazba tak začíná na 3,99 procentech, pokud si klient nechá zasílat výplatu na účet v ČSOB a uzavře pojištění úvěru a alespoň jedno další pojištění. Akce platí do odvolání.

GE Money Bank přišla s nabídkou mimořádných splátek bez poplatku. Ročně lze splatit až 20 procent výše hypotéky a ušetřit tak na úrocích ze zůstatku. Nabídka se vztahuje na účelové hypotéky s hodnotou nad dva miliony korun s fixací na 3, 5 nebo 10 let.

Garantované úrokové sazby (nikoliv „od") hypoték GE Money Bank nyní začínají na 4,29 % p.a. (u tříleté fixace).

Sazby snížila i Wüstenrot hypoteční banka. Po předchozím poklesu minimální sazby s jednoletou fixací na 3,99 % p.a. nyní zlevňují i fixace na dva, tři nebo pět let. Další slevy platí při refinancování hypotéky, sazby začínají na 3,91 % (při kombinaci se stavebním spořením na 3,81 %).

Wüstenrot hypoteční banka navíc zavedla jednotný poplatek za zpracování úvěru ve výši 2 999 korun. V praxi to znamená výrazné zlevnění. Například při hypotéce ve výši 1,3 milionu korun činil dosud poplatek 10 400 korun.

Hypotéky na vlastní bydlení s pětiletou fixací do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti poskytuje Wüstenrot hypoteční banka zdarma. Poplatek pro všechny účelové hypotéky už dříve zcela zrušily Raiffeisenbank, Česká spořitelna a mBank (ta jej nikdy ani nezavedla).

O starších, ale stále platných slevách jsme podrobněji psali v tomto článku. Týkají se UniCredit Bank, Komerční banky, České spořitelny a LBBW Bank. Nejnižší úrok přitom klesl na tři procenta, jde však o variabilní sazbu.

Dům v pelhřimovské ulici Boženy Němcové před rozsáhlou rekonstrukcí.
Dům v pelhřimovské ulici Boženy Němcové před rozsáhlou rekonstrukcí. | Foto: SČMBD
Čtěte také:
Banky jenom strašily, hypotéky dál zlevňují. Až na 3 %
Kolik zaplatíte za hypotéku? Podívejte na nový přehled
Hypotéku dostanete snadněji, banky zmírňují pravidla
 

Právě se děje

před 4 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 13 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy