Další banka ruší kritizovaný poplatek za vklad na účet

Petr Kučera Petr Kučera
3. 6. 2011 12:26
Nový sazebník ČSOB se dotkne také výměny bankovek a mincí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Také ČSOB se zařadí mezi banky, které zrušily kritizovaný poplatek za vklad hotovosti. Vyplývá to z nového sazebníku, který začne platit od 1. srpna.

Právě poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet před rokem suverénně "zvítězil" v pátém ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek, pořádané webem BankovniPoplatky.com.

Neoblíbený poplatek účtovalo ještě vloni na jaře pět bank. Během loňského roku jej pak zrušily Raiffeisenbank a Česká spořitelna, letos tak učiní ČSOB.

Zbývající dvě banky zatím zrušení poplatku neoznámily. Nadále jej tedy budou platit klienti Poštovní spořitelny a majitelé dvou nejlevnějších balíčků GE Money Bank (u konta Genius Active až od druhého vkladu v měsíci).

Bezplatné vklady pro běžné klienty

Za vklad hotovosti na běžný účet dosud ČSOB účtuje devět korun (do objemu jednoho milionu korun za měsíc). Nově bude tato služba pro běžné občany zdarma, beze změny zůstane cena pro podnikatele a firmy.

Příplatek 0,1 % z objemu vkladu, pokud vklady během jednoho měsíce přesáhnou jeden milion korun, se pro občany ani podnikatele nemění.

Pro obě skupiny bude nově bezplatný vklad hotovosti prostřednictvím bankomatu ČSOB, dosud přijde na šest korun.

Sesterská Poštovní spořitelna chystá změny sazebníku od 1. července. Zdraží některé transakce na pobočkách a také vydání druhých karet ke stejnému účtu (podrobněji v tomto článku).

Nová pravidla pro výměnu

ČSOB od srpna změní také pravidla pro výměnu českých bankovek a mincí jak u občanů, tak podnikatelů či firem.

Výměna byla dosud bezplatná pouze do 49 kusů (součet přijatých a vydaných bankovek či mincí). Nově se limit zvýší na 100 kusů (o součtu už sazebník nehovoří), musí však jít o platidla stejné nominální hodnoty.

Banka nyní vybírá poplatek od výměny 50 kusů (součet přijatých a vydaných bankovek či mincí), a to dvě procenta z vyměňované částky, minimálně však 100 korun. Stejný poplatek bude od srpna vybírat až od 100 kusů stejné nominální hodnoty.

 

Právě se děje

Další zprávy