Czech Point míří do první banky. Era jako státní úřad

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
29. 4. 2013 15:40
Služby Czech Point jsou nyní dostupné na čtrnácti Era finančních centrech
Foto: Era Poštovní spořitelna

Praha - Výpis z rejstříku trestů či aktuální výpis z katastru začíná na svých pobočkách vydávat první banka. Služby Czech Point jsou nyní dostupné na čtrnácti Era finančních centrech, tedy na vybraných pobočkách Poštovní spořitelny, součásti ČSOB.

Tyto pobočky mohou nyní nabízet stejné služby, jaké jsou dosud dostupné třeba na pobočkách pošt. Zájemci o hypotéku tak například získají výpis z katastru přímo na bankovní přepážce.

„Zkušební provoz Czech Point jsme spustili po jednom v každém kraji. Tuto službu následně rozšíříme i na ostatní pobočky v celé republice. Na našich obchodních místech tak široké veřejnosti - klientům i neklientům - nabídneme servis, který výrazně urychlí vyřízení daného finančního produktu a ušetří jim čas," říká Jana Urbánková, která je zodpovědná za síť Era finančních center.

ČSOB je první

Možnost provozovat kontaktní místo veřejné správy mají všechny banky od konce roku 2011. Banka má v takovém případě povinnost vykonávat všechny agendy dostupné na Czech Pointu, její zaměstnanci musí projít speciální zkouškou.

Města pro zkušební provoz:

Brno České Budějovice Hradec Králové Jihlava Liberec Mladá Boleslav Olomouc Ostrava Pardubice Plzeň Praha Sokolov Uherské Hradiště Ústí nad Labem

„Autorizace se vydává na pět let a za roční poplatek dva miliony korun. Ministerstvo vnitra má možnost nad subjekty s autorizací vykonávat kontrolní činnost, případně akreditaci i odebrat," říká mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

Jak potvrdil online deníku Aktuálně.cz, žádná další banka v Česku zatím o autorizaci k provozování služeb Czech Point nepožádala.

Internetové bankovnictví se spojí s datovou schránkou

O plánech Era Poštovní spořitelny ohledně sítě Czech Point informoval online deník Aktuálně.cz v listopadovém rozhovoru s šéfem Era Poštovní spořitelny Janem Lamserem.

Ten hovořil také o tom, že banka chce také propojit internetové bankovnictví s datovou schránkou. K tomu by podle aktuálních informací mělo dojít do konce roku 2013.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy