ČSOB zdraží výběry z bankomatů konkurence, zlevní vklady na poště

Petr Kučera Petr Kučera
20. 6. 2016 17:55
Výběr z konkurenčních bankomatů a písemnou výzvu k uhrazení debetního zůstatku zdraží od září ČSOB. Zlevní naopak vklad hotovosti na poště na základě dokladu nebo debetní karty.
Foto: Economia

Praha – Změnu sazebníku u čtyř položek chystá od začátku září ČSOB. Ve dvou případech cena stoupne, ve dvou klesne. Vyplývá to z oznámení, které banka zaslala klientům.

Zřejmě nejvýraznější změnou je zdražení výběru debetní kartou z konkurenčních bankomatů z Česku. Dosud přijde na 35 korun, od září na 40 korun. Vlastních bankomatů, u nichž se cena nezmění, má banka téměř tisíc – její síť je po České spořitelně druhá největší v tuzemsku a patří do ní i bankomaty se značkou Poštovní spořitelna nebo Era.

Čtyřicet korun si už nyní účtuje za výběr z konkurenčního bankomatu Česká spořitelna, 39 korun chce Komerční banka.

Od září zvýší ČSOB i poplatek za zaslání výzvy na uhrazení debetního zůstatku na účtu. Z dosavadních 200 korun plus poštovné se zvýší na 300 korun plus poštovné. „Ještě před zasláním této výzvy posíláme bezplatné upozornění přes SMS nebo e-mail, pokud nám klient poskytl aktuální kontakt,“ dodává banka.

Zlevní naopak vklad hotovosti na základě dokladu na poště – z padesáti na dvacet korun, stejně jako vklad hotovosti připisovaný na běžný platební účet na základě debetní karty na poště – z patnácti na deset korun.

Od července mění ceny také České spořitelna. Připlatí si hlavně zájemci o papírové výpisy z účtu, výběr kreditní kartou z bankomatu nebo podnikatelé ukládající peníze na účet přes pokladnu na pobočce. Úplnou novinkou je poplatek při online platbě za internetové sázení.

--------------------------------------------

Tip: Vyberte si lepší účet v bance a ušetřete! Vyzkoušejte online porovnání.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy