ČSOB spouští novou značku pro bohatší klienty. Ukážeme, že nejsme jen pro ně, vysvětluje banka

Petr Kučera Petr Kučera
31. 5. 2016 13:00
Banka chce – podobně jako už dříve Česká spořitelna nebo Raiffeisenbank – zvýraznit, že bohatším klientům nabízí nadstandardní služby. Chce tím ale také dát najevo, že není jen bankou pro bohaté, jak ji mnozí vnímají.
Foto: Economia

Praha – Novou službu pod názvem Premium začíná nabízet ČSOB. Nadstandardní služby nabídne klientům, kteří splňují alespoň jednu ze tří podmínek: měsíčně jim přijde na účet přinejmenším 50 tisíc korun, mají v bance uloženo minimálně 1,5 milionu korun nebo od ní mají alespoň třímilionovou hypotéku.

Banka tak chce – podobně jako už dříve Česká spořitelna nebo Raiffeisenbank – na první pohled zvýraznit, že bohatším klientům nabízí nadstandardní služby. Alespoň jednu z uvedených podmínek splňuje u ČSOB orientačně 100 až 150 tisíc lidí.

Zájemci mohou získat bankovní konto se základními službami bez poplatků (tuzemské příchozí a elektronické odchozí platby, inkasa), neomezené výběry z bankomatů po celém světě zdarma, součástí je také devizový účet v jedné ze tří měn nebo platební karta.

Těmto lidem je k dispozici osobní bankéř na pobočce a nově i na telefonu, přičemž při volání dostanou přednost před běžnými klienty. Banka láká také na možnost zvolit si vlastní číslo účtu.

Součástí základního bezplatného balíčku je i jedno ze tří nových pojištění – internetových rizik, odpovědnosti či právní ochrany. Dokoupit si pak lze třeba prémiové životní pojištění nebo zvýhodněné povinné ručení a havarijní pojištění, využít lze i služeb osobního asistenta například pro nákup vstupenek, letenek nebo zajištění opraváře. A banka pochopitelně spoléhá na to, že lidem prodá i své investiční produkty.

„Novou službu bychom do roka rádi poskytovali 65 tisícům lidí. Chceme samozřejmě získat i zcela nové klienty,“ říká Petr Hutla, člen představenstva ČSOB a vrchní ředitel zodpovědný za retail.

Zvýrazněním služeb pro klienty s nadprůměrnými příjmy chce dát ČSOB paradoxně najevo, že není jen bankou pro bohaté. „Plno lidí si to o nás pořád myslí,“ vysvětluje Hutla.

Zhruba 250 osobních bankéřů nyní osloví vybrané klienty, jimž novou službu nabídnou přednostně. Na každého by mělo připadat asi 250 lidí. Říci si o ni ale může každý, kdo splňuje výše uvedené podmínky. A teoreticky i ostatní zájemci - ti by ale za balíček museli platit 900 korun měsíčně.

Samostatnou značku osobního bankovnictví – Blue – od roku 2014 nabízí i Česká spořitelna. Podmínkou je příjem na účet minimálně 30 tisíc korun měsíčně nebo součet úvěrů a vkladů alespoň půl milionu korun. S příjmem nad 100 tisíc lze využívat službu Erste Premier. Raiffeisenbank pak nabízí program Premium Banking pro klienty s příjmem nad 45 tisíc korun měsíčně nebo s vklady ve výši alespoň jeden milion korun.

Další nejbližší konkurenti – Komerční banka, UniCredit nebo Moneta Money Bank (GE) – sice speciální název pro osobní bankovnictví nepoužívají, jejich zástupci ale zdůrazňují, že této skupině samozřejmě poskytují služby na nejvyšší úrovni.

Nejbohatším klientům, kteří mají k investování alespoň deset milionů korun, už ČSOB delší dobu nabízí specifické služby privátního bankovnictví – podobně jako konkurence nebo specializované privátní banky.

--------------------------------------------

Tip: Vyberte si lepší účet v bance a ušetřete! Vyzkoušejte online porovnání.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Aerolinky Air France-KLM se propadly do miliardových ztrát, kvůli pokračující krizi se bojí dalšího zhoršení

Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM se ve třetím čtvrtletí propadla do provozní ztráty 1,05 miliardy eur (28,8 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 909 milionů eur ve stejném období loni. Firma v pátek také varovala před dalším zhoršením, neboť rostoucí počet případů nákazy novým koronavirem přináší v mnoha zemích další cestovní omezení.

Ztráta za uplynulé čtvrtletí ale byla nižší, než čekali analytici. Ti ji odhadovali na 1,24 miliardy eur, uvedla agentura Reuters. Výnosy klesly o 67 procent na 2,52 miliardy eur (69 miliard Kč), zatímco analytici počítali s poklesem pouze na 2,79 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

HDP ve třetím čtvrtletí zmírnil navzdory koronaviru meziroční pokles

Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí zmírnila propad. Hrubý domácí produkt klesl meziročně klesl o 5,8 procenta. Ve druhém čtvrtletí se přitom kvůli koronaviru snížil o 10,9 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,2 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Meziroční vývoj ekonomiky nejvíc ovlivnil významný pokles domácí poptávky, a to jak investic, tak spotřeby domácností. Oživení zahraniční poptávky po českém zboží nedokázalo vykompenzovat pokles vývozu služeb," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V konfliktu na východě Ukrajiny dochází k porušování příměří, dva vojáci zabiti

Situace na frontě v Donbasu na východě Ukrajiny, částečně ovládaném proruskými separatisty, se zhoršila. Během uplynulých 24 hodin separatisté pětkrát porušili příměří, dvakrát pak během pátku. Dva ukrajinští vojáci byli zabiti a další dva utrpěli zranění, hlásí ukrajinská média s odvoláním na velení ukrajinské armády. Separatisté naopak obviňují z porušování příměří ukrajinské jednotky.

"Během uplynulého dne ukrajinské jednotky zaznamenaly pět porušení příměří ze strany ozbrojených uskupení Ruské federace," uvedla armáda podle agentury Interfax-Ukrajina. "V důsledku nepřátelské palby utrpěli dva ukrajinští vojáci zranění neslučitelná se životem," dodalo armádní komuniké.

Kyjev obviňuje Rusko z vojenské podpory separatistů, což Moskva popírá. Ukrajinské úřady a média běžně označují nepřátelské vojáky za "ruské žoldnéře" a "okupanty". Konflikt si od jara 2014 vyžádal více než 13 000 mrtvých. Velké boje ustaly po uzavření mírových dohod v Minsku v únoru 2015, ale přestřelky čas od času propukají bez ohledu na nově uzavíraná příměří a v politickém urovnání konfliktu se dosud žádného průlomu nedosáhlo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půlmilion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůlí lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy