ČSOB chce svou internetovou peněženkou konkurovat světu

tsc
9. 4. 2008 9:05
Nový systém se má spustit na přelomu dubna a května
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - ČSOB testuje svoji verzi internetové peněženky. Tu bude možné využívat zejména pro menší internetové platby. Nový systém bude ekvivalentem celosvětové platební platformy PayPal. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Nový systém PaySec bude možné využít například v internetových obchodech Aukro.cz, i-legalne.cz, knihkupectví kosmas.cz, lekarna.cz, letuska.cz, nebo ve společnostech StudentAgency či Ticket Stream.

Petr Peřina, šéf internetového obchodu s hudbou, pro HN uvedl, že spolupráce s českým systémem je pro ně výhodnější než se zahraničním PayPal.

Snahy o projekt internetové peněženky značně omezil bankovní zákon z roku 2003, podle něhož musejí mít provozovatelé bankovní licenci. Proto se v Česku prosazovaly systémy podobné těm světovým, jejichž služby využívá například server Aukce.cz.

Právě elektronické aukce jsou nejčastější příležitostí pro použití elektronické peněženky. Americká aukční firma Ebay včas vycítila obrovský potenciál systému PayPal a za 1,5 miliardy jej koupila. Jen za loňský rok jím prošly platby v hodnotě 38 miliard dolarů.

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy