ČNB upozornila na podvodné e-maily rozesílané jejím jménem. Peníze neposílejte, varuje banka

ČTK ČTK
19. 9. 2016 10:37
Česká národní banka upozornila na podvodné e-maily, jež mají za cíl jménem ČNB získat citlivé informace nebo poplatky za převod peněžních prostředků. Banka na internetu uvedla, že jde o tzv. phishingové útoky, jež směřují k vylákání osobních údajů dané osoby. ČNB proto uvedla, aby na obdobné e-mailové zprávy lidé nereagovali a nikomu nesdělovali autentizační údaje, jako jsou například přihlašovací hesla či PIN. Dále doporučuje neotvírat případné přílohy podezřelých e-mailových zpráv a nespouštět v nich uvedené odkazy na webové stránky. ČNB v žádném případě plošně neoslovuje veřejnost prostřednictvím e-mailové komunikace s cílem vynutit si platbu jakýchkoliv poplatků, uvedla centrální banka.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy