Chcete účet zdarma? Udělejte práci za nás, láká banka

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
2. 6. 2014 16:26
Raiffeisenbank je další z větších bank, která nabízí účet zdarma při splnění určitých podmínek. Výkonný účet dá za doporučení.
Tudy za výhodou pro vašeho známého. Raiffeisenbank maže poplatek za doporučení dvou klientů.
Tudy za výhodou pro vašeho známého. Raiffeisenbank maže poplatek za doporučení dvou klientů. | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Mezi bankovní účty, které mohou být zdarma, se nově zařadilo také eKonto Komplet od Raiffeisenbank. Podmínky pro odpuštění poplatku jsou sice jednoduché, ale splní je jen ten, kdo za banku udělá to nejtěžší - získá jí klienty. Raiffeisenbank poplatky u velmi výkonného účtu odpustí tomu, kdo do banky přivede další dva klienty, kteří si založí (jakýkoli) účet.

Odpuštění poplatku ve výši 129 korun měsíčně je tak jakousi formou provize a vztahuje se jen na doporučitele, nikoli na doporučené klienty, ti za vybraný účet budou platit běžnou ceníkovou cenu. Tím se Raiffeisenbank odlišuje například od GE Money Bank, která ještě nedávno (než v březnu zavedla jiný účet bez poplatků) nabízela účet zdarma doporučiteli i dvěma doporučeným.

Raiffeisenbank nebude doporučiteli poplatek za vedení eKonta Komplet účtovat bez dalších podmínek za všechny měsíce, kdy v bance budou doporučení klienti. „Pokud tito dva noví klienti zůstanou v bance alespoň dva roky, bude mít doporučující svůj účet vedený zdarma po celou dobu jeho existence,” dodává produktová manažerka Raiffeisenbank Andrea Čierníková.

Balíček služeb spojených s eKontem Komplet je přitom hodně široký a obsahuje například všechny odchozí elektronické transakce, výběry kartou z jakéhokoli bankomatu v Česku i zahraničí, kreditní kartu, která vrací až dvě procenta z nákupu, či výběr vlastního čísla účtu.

Základní cena eKonta Komplet je 250 korun, banka cenu snižuje na 129 korun v těch měsících, kdy součet příchozích plateb na účtu překročí hranici 15 tisíc korun a klienti zároveň v daném měsíci realizují alespoň tři transakce (odchozí platby, platba kartou, výběr hotovosti).

Účty bez poplatků začaly v Česku v minulých letech nabízet nejprve nové a menší banky. Postupně je ale do své nabídky zařazují i větší a velké banky. V tomto roce tak svou variantu bezpoplatkového konta již představily UniCredit Bank a GE Money Bank.

Kompletní přehled účtů bez poplatků najdete v březnovém textu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slávistická devatenáctka na Interu schytala čtyři góly

Fotbalistům Slavie do 19 let nevyšel vstup do Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů. Pražané v úvodním duelu skupiny v Miláně proti Interu zaostávali a favoritovi podlehli vysoko 0:4. Domácí dali dva góly z penalt a dvakrát se trefil Sebastiano Esposito.

Sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a střelou mezi nohy překonal slávistického gólmana Surovčíka, který už v sedmé minutě nahradil zraněnou jedničku Sirotníka.

Inter soupeře jasně přestřílel a po změně stran přidal další tři branky. V 58. minutě Esposito s přehledem proměnil penaltu po zákroku Štětky a o 20 minut později se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Oristanio. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hošek a už v nastavení z dalšího pokutového kopou překonal Surovčíka Vergani.

V dalších zápasech skupiny se slávističtí mladíci stejně jako A-tým v Lize mistrů utkají s Dortmundem a Barcelonou. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Aktualizováno před 1 hodinou
Další zprávy