Chcete účet zdarma? Udělejte práci za nás, láká banka

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
2. 6. 2014 16:26
Raiffeisenbank je další z větších bank, která nabízí účet zdarma při splnění určitých podmínek. Výkonný účet dá za doporučení.
Tudy za výhodou pro vašeho známého. Raiffeisenbank maže poplatek za doporučení dvou klientů.
Tudy za výhodou pro vašeho známého. Raiffeisenbank maže poplatek za doporučení dvou klientů. | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Mezi bankovní účty, které mohou být zdarma, se nově zařadilo také eKonto Komplet od Raiffeisenbank. Podmínky pro odpuštění poplatku jsou sice jednoduché, ale splní je jen ten, kdo za banku udělá to nejtěžší - získá jí klienty. Raiffeisenbank poplatky u velmi výkonného účtu odpustí tomu, kdo do banky přivede další dva klienty, kteří si založí (jakýkoli) účet.

Odpuštění poplatku ve výši 129 korun měsíčně je tak jakousi formou provize a vztahuje se jen na doporučitele, nikoli na doporučené klienty, ti za vybraný účet budou platit běžnou ceníkovou cenu. Tím se Raiffeisenbank odlišuje například od GE Money Bank, která ještě nedávno (než v březnu zavedla jiný účet bez poplatků) nabízela účet zdarma doporučiteli i dvěma doporučeným.

Raiffeisenbank nebude doporučiteli poplatek za vedení eKonta Komplet účtovat bez dalších podmínek za všechny měsíce, kdy v bance budou doporučení klienti. „Pokud tito dva noví klienti zůstanou v bance alespoň dva roky, bude mít doporučující svůj účet vedený zdarma po celou dobu jeho existence,” dodává produktová manažerka Raiffeisenbank Andrea Čierníková.

Balíček služeb spojených s eKontem Komplet je přitom hodně široký a obsahuje například všechny odchozí elektronické transakce, výběry kartou z jakéhokoli bankomatu v Česku i zahraničí, kreditní kartu, která vrací až dvě procenta z nákupu, či výběr vlastního čísla účtu.

Základní cena eKonta Komplet je 250 korun, banka cenu snižuje na 129 korun v těch měsících, kdy součet příchozích plateb na účtu překročí hranici 15 tisíc korun a klienti zároveň v daném měsíci realizují alespoň tři transakce (odchozí platby, platba kartou, výběr hotovosti).

Účty bez poplatků začaly v Česku v minulých letech nabízet nejprve nové a menší banky. Postupně je ale do své nabídky zařazují i větší a velké banky. V tomto roce tak svou variantu bezpoplatkového konta již představily UniCredit Bank a GE Money Bank.

Kompletní přehled účtů bez poplatků najdete v březnovém textu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy