ČEZ otevírá vietnamskou prodejnu, večerka to nebude

Ekonomika Ekonomika
13. 12. 2013 16:32
ČEZ otevře specializovanou prodejnu v tržnici Sapa
Vietnamská prodejna ČEZ v pražské tržnici Sapa
Vietnamská prodejna ČEZ v pražské tržnici Sapa | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Energetický gigant ČEZ, teď už ale také jeden z velkých mobilních opetátorů, oznámil, že otevírá specializovanou prodejnu pro vietnamské zákazníky. Umístil ji do známé pražské tržnice Sapa, neformálního centra vietmanské komunity v České republice.

„ČEZ vychází vstříc zákazníkům z řad vietnamské komunity žijící v České republice. V sobotu pro ně otevře partnerskou prodejnu, kde personál obslouží zákazníky ve vietnamštině. „Lze si zde sjednat dodávky elektřiny i plynu," uvedla firma v oficiálním oznámení.

Pavel Hlavinka, generální ředitel ČEZ Prodej, uvedl , že očekává ročně „tisíce" zákazníků. Partnerskou prodejnu bude řídit Nam Thanh Tran, který v České republice už řadu let podniká.

O nabídce služeb virtuálního operátora, ČEZ mobil, se firemní oznámení nezmiňuje.

ČEZ je společnost většinově kontrolovaná státem, menší část akcií se obchoduje na burze. Firma je největším výrobcem a dodavatelem elektřiny v České republice. Zároveň je největším alternativním dodavatelem plynu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy