Cestovka zrušila zájezd kvůli pandemii. Jak využít poukaz a dokdy si počkat na peníze

Ekonomika Ekonomika
21. 4. 2020 14:48
Cestovní kanceláře budou moci odložit vrácení peněz za zrušené zájezdy kvůli koronaviru s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna. Místo nich budou klientům vydávat poukazy. Na odložení platby by měla do 31. srpna příštího roku platit tzv. ochranná doba. Čeho se ale může dožadovat klient a pro koho platí výjimky?
Foto: Lukáš Bíba

Parlament schválil návrh zákona o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na odvětví cestovního ruchu z produkce ministerstva pro místní rozvoj.

Zákon zavádí několik novinek, jejichž cílem je zmírnit dopady pandemie na sektor cestovního ruchu. Zároveň však zachovat rovnováhu mezi oprávněnými zájmy cestovních kanceláří a zákazníků, připomíná spotřebitelský časopis dTest.

  • Praxe nicméně ukazuje, že zákazníci cestovních kanceláří, kterým byl zrušen zájezd z důvodu pandemie nového koronaviru, často preferují spíše možnost vrácení peněz. Kdy a v jakých případech na to mají nárok, a kdy naopak ne, zjistíte v následujícím přehledu.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Zeman pošesté odmítl jmenovat ředitele BIS Koudelku generálem

Prezident Miloš Zeman opět nejmenoval ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti. Návrhu vlády dnes hlava státu nevyhověla už pošesté. Zeman má k práci civilní kontrarozvědky i jejího šéfa dlouhodobě výhrady.

Kabinet návrh zdůvodňoval vysokými profesními a osobními kvalitami Koudelky, ale také velmi dobrými výsledky kontrarozvědky. Prezident už dříve avizoval, že návrhu znovu nevyhoví. Uvedl, že zatím k tomu nevidí důvod a počká, jak skončí vyšetřování výbuchů muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. V minulosti prezident označil zpravodajce BIS za "čučkaře".

Zdroj: ČTK
Další zprávy