reklama
 
 

Češi chtějí vyšší výnos, podílových fondů se ale stále bojí. Líbila by se jim garance návratnosti

19. 10. 2016
Zájem Čechů o investování do podílových fondů roste, stále však převládají lidé držící úspory na běžných účtech. Mnoho lidí by svůj negativní postoj k investování přehodnotilo v případě garance návratnosti investovaných prostředků. Lidé investující do podílových fondů preferují pravidelné měsíční investice po menších částkách.

Praha – Českému hospodářství se daří a zároveň s tím roste i životní úroveň a úspory českých domácností. Vklady na běžných, spořicích i termínových účtech však v prostředí nízkých úrokových sazeb příliš nevynášejí a tak se stále více Čechů snaží o zhodnocení svých úspor na finančních trzích.

V podílových fondech již má své úspory každý pátý Čech, podle průzkumu prezentovaného bankou ING se jejich počet za poslední čtyři roky zvýšil o třetinu. Mnoho lidí se však stále investování vyhýbá.

„Stále přetrvává trend, kdy více než osm z deseti Čechů drží úspory na běžném účtu nebo doma v hotovosti. V obou případech lidé o úspory přicházejí kvůli inflaci či poplatkům. V žádném případě tak nelze hovořit o zhodnocování,“ řekl na středeční tiskové konferenci Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING.

Z průzkumu dále vyšlo, že lidé jako hlavní důvody, proč se investování do podílových fondů vyhýbají, uvádějí obavy ze ztráty investovaných prostředků, nedůvěru k podílovým fondům, nedostatek informací a také to, že neví, jaký fond si vybrat.

Zejména v případě garance, že o své peníze nepřijdou, bylo 47 procent oslovených svůj negativní postoj k investování do podílových fondů připraveno přehodnotit. Naopak čtvrtinu lidí by k investování nepřesvědčilo nic.

U investorů, kteří již naopak své úspory na finančních trzích zhodnocují, převládají ti, kteří investují pravidelně, tedy každý měsíc po malých částkách. V případě ING je takových klientů 59 procent. Jen o něco menší je toto procento u klientů investujících pravidelně do fondů jiných bank.

Na dotaz, co je k investování do podílových fondů vede, uvedla většina dotázaných možnost vyššího zhodnocení. Přímo u klientů ING pak v porovnání s klienty ostatních bank hraje velkou roli možnost snadné obsluhy investic přes internet.

autor: Jaroslav Krejčí | 19. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama