Ceny benzinu v Evropě: Víme, kde na dovolené ušetříte

Petr Kučera Petr Kučera
25. 6. 2010 14:50
Palivo v Chorvatsku je levnější než na cestě ve Slovinsku či Rakousku

Praha - Nejdražší benzin v Evropě tankují řidiči v Norsku, Dánsku a Nizozemsku. Vyplývá to z nejnovějšího přehledu na webu německého autoklubu ADAC. Ještě dražší jsou podle něj ceny v Turecku, kde litr benzinu přijde v přepočtu na 50 korun.

Kromě Německa a v případě benzinu také Slovenska zůstávají v ostatních sousedních zemích Česka pohonné hmoty levnější (hlavně nafta). Nejvýrazněji lze stále ušetřit při tankování v Polsku.

Cenová mapa, zahrnující především ceny u hlavních silničních tahů, vám může pomoci při plánování cesty do zahraničí. Příjemnou zprávou jsou hlavně relativně nízké ceny paliva v Chorvatsku (oproti Slovinsku či Rakousku), což zdůrazňuje i ADAC.

Pojedete-li poblíž hranic s Lucemburskem, vyplatí se tam zajet natankovat - hlavně nafta je díky nižší spotřební dani výrazně levnější než v sousedním Německu, Francii či Belgii. Také Španělsko nabízí mnohem nižší ceny než sousední Portugalsko i Francie.

A do některých zemí - typicky Nizozemí - se vyplatí jet s dieslovým motorem, oproti benzinu ušetříte na litru přes osm korun.

Kanystr s benzínem
Kanystr s benzínem | Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Velký přehled: Kde vám zdraží dovolená a kde zlevní?
Dovolená v Řecku je nejlevnější v historii. Víme proč
Do Srbska už nepotřebujete pas, stačí jen občanka
 

Právě se děje

Další zprávy