Benzin a nafta v Česku zlevňují, zdražování skončilo

Ekonomika Ekonomika, red eko
13. 7. 2009 17:20
Uvnitř: Grafika. Podívejte se na průměrné ceny ve vašem kraji

Praha - Pohonné hmoty v Česku minulý týden zlevnily. Cena benzinu Natural 95 klesla v průměru o třicet haléřů, litr tak stál 29 korun. Nafta zlevnila o 16 haléřů na 26,86 koruny za litr. Ceny se tak vrátily k hodnotám z poloviny letošního června.

Vyplývá to z nejnovějších dat společnosti CCS.

Po květnovém a červnovém zdražování tak pohonné hmoty už druhý týden po sobě zlevnily. "Kromě poklesu cen ropy přispěla ke zlevnění také slabší motoristická sezona a posilující koruna vůči dolaru," řekl ČTK analytik společnosti Colosseum Petr Čermák. Zlevňování by mělo pokračovat. "V následujících dnech očekáváme výrazný pokles cen pohonných hmot, který se bude pohybovat v řádu několika desetihaléřů," dodal analytik.

Nejdražší benzin byl v Moravskoslezském kraji, nejlevnější zůstává v Královéhradeckém kraji. Nafta je nejdražší na Vysočině, nejlevnější zůstává v Karlovarském kraji.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy