Banky se učí mailovat. I tak jim odpověď trvá celý den

Veronika Skálová Veronika Skálová, ska
10. 12. 2009 7:10
Agentura hodnotila kvalitu i rychlost e-mailových odpovědí
Česká spořitelna odpovídá na elektronickou poštu nejkvalitněji. Ilustrační foto.
Česká spořitelna odpovídá na elektronickou poštu nejkvalitněji. Ilustrační foto. | Foto: Česká spořitelna

Brno - Bankovní ústavy v Česku si stále více uvědomují, že k jednadvacátému století patří elektronická komunikace a snaží se ji zlepšovat. Zjistila to agentura Stem/Mark při svém letošním průzkumu.

Osm z jedenácti oslovených bank totiž letos v hodnocení kvality a rychlosti odpovědí na e-mail dopadlo lépe než loni. Autoři průzkumu hodnotili komplexnost odpovědi na zaslané otázky, i čas, v jakém z banky obdrželi odpověď. A získali index hodnotící kvalitu této služby.

"Pořadí bank se výrazněji nezměnilo. Nadprůměrnou hodnotu indexu měly Česká spořitelna a Komerční banka. U obou je však hodnota o několik bodů nižší než vloni," uvedl za agenturu Kamil Kunc.

Horší hodnocení než před rokem měla i Volksbank. Všechny ostatní banky se v elektronické komunikaci zlepšily. Absolutním rekordmanem ve zlepšení se stala Citibank, která vloni získala pouhé čtyři body, kdežto letos již plných 62. I nadále však spolu s mBank a bankou ING patří k nejhorším v žebříčku.

Čekání na mail: hodinu i dva dny

Obrovské rozdíly jsou mezi bankami v rychlosti, s jakou na mail od klienta odpoví. Zatímco Komerční bance stačilo k vyřízení dotazů 90 minut a České spořitelně dvě a čtvrt hodiny, ING poslala průzkumníkům odpověď až po 55 hodinách a 44 minutách.

Déle než 44 hodin si počkáte také v případě, že pošlete mail s dotazem do Citibank nebo mBank. I tyto dlouhé časy jsou důvodem toho, že průměrná doba, po kterou v Česku čekáme na odpověď na email do banky, je 24 hodin.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Banky zdražily karty. Za to, že je musí zdarma blokovat
Banky využily díru v zákoně, peníze vám pošlou pomaleji
ČNB omezí banky, které při ztrátě karty účtovaly příliš
Češi platí nejvyšší bankovní poplatky ve střední Evropě
 

Právě se děje

před 40 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy