Banky lákají studenty na výhodnější účty. Porovnejte je

Petr Kučera Petr Kučera
13. 6. 2010 10:25
Podívejte na aktuální nabídku studentských účtů na českém trhu
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: MasterCard

Stejné služby jako pro běžné klienty, ale obvykle zdarma nebo za nižší cenu - to jsou speciální účty pro studenty, nabízené téměř desítkou bank. Cíl je jasný: Získat si už v raném věku klienta, který po dokončení školy může bance přinášet mnohem víc peněz (a už s běžnými poplatky) než dosud.

Oproti běžným účtům nabízejí například levnější nebo nulové poplatky za vedení konta či vydání platební karty. Podobně jako běžné účty však nabízejí jen minimální zhodnocení uložených peněz - například při sazbě 0,01 procenta se uložených 10 tisíc "zhodnotí" za rok o pouhou korunu. Zájemci by měli porovnávat například také dostupnost bankomatů konkrétní banky, chtějí-li využít možnosti bezplatného výběru.

V grafice najdete podrobný přehled nynější nabídky osmi větších bank (ke konci května). Připravila jej společnost Scott&Rose, která provozuje portál mbpoint.cz, umožňující porovnání bankovních služeb.

Dodejme, že výhodnou nabídku mají také mBank a Fio banka. Sice nenabízejí konta speciálně pro studenty, ale možnosti bezplatného vedení účtů může využít kdokoliv. I přes určitá omezení, která mBank zavádí od 1. srpnu, zaplatí klienti méně než u jiných bank také za základní služby.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
mBank omezí účet zdarma. Změny byly nutné, tvrdí vedení
Spořicí účty: S úroky už jde dolů i jednička na trhu
Známe nejlepší účty, pojištění i půjčky. Podívejte se
 

Právě se děje

před 25 minutami

Zákaz zakrývání tváře na demonstracích je neústavní, rozhodl soud v Hongkongu

Hongkongský nejvyšší soud v pondělí označil kontroverzní zákaz zakrývání tváře při demonstracích, který zavedla místní vláda v říjnu, za neústavní a neúměrný situaci. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ústavního soudu je zákaz neslučitelný se základním zákonem, tedy "miniústavou", na jejímž základě se bývalá britská kolonie vrátila v roce 1997 pod čínskou správu, píše Reuters.

Významný představitel prodemokratického hnutí Joshua Wong na Twitteru napsal, že verdikt je "vzácným vítězstvím" protestujících.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová zákaz oznámila 4. října na základě výjimečných pravomocí pocházejících ještě z koloniální éry a uplatněných poprvé za 50 let. Opatření vzápětí vyvolalo prudké potyčky mezi demonstranty a policií v hongkongských ulicích. Demonstranti se ale posléze zákazem často neřídili.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Střelec se vloupal na zahradu

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, tři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 SELČ). Podle policie se střelec vloupal na zahradu a začal pálit do lidí, kteří na večírku sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela, podezřelý z místa činu utekl.

Zdroj: Zahraničí
před 35 minutami

Policie ve Francii zatkla amatérského atleta. Muž podle ní za pět let zapálil nejméně 900 aut

Francouzská policie zatkla muže, kterého podezírá, že je sériovým žhářem a v posledních pěti letech zapálil v Alsasku nejméně 900 aut. Podle úřadů způsobil škodu za nejméně 8,5 milionu eur (217 milionů Kč), informovala místní média. Podle alsaského tisku se muž k činům přiznal a uvedl, že se cítí sklesle, ale že se mu ulevilo.

Zadrženému je 33 let, na vysoké úrovni se věnuje běhu na krátké tratě a několikrát se díky svým úspěchům dostal na sportovní stránky lokálních novin a do televize. Amatérskému sportovci bez záznamu v trestním rejstříku hrozí deset let vězení a pokuta ve výši 150 tisíc eur (3,8 milionu Kč). Úřady nařídily jeho psychiatrické vyšetření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy