Bankou roku je ČS, nejlepší účet má Raiffeisenbank

Petr Kučera Petr Kučera, pek
21. 10. 2009 20:00
Podívejte se na výsledky jednotlivých kategorií soutěže Banka roku

Praha - Hlavní cenu odborné poroty v osmém ročníku soutěže Banka roku získala Česká spořitelna. Největší tuzemská banka vyhrála kromě hlavní ceny také dvě další kategorie - stala se Nejdůvěryhodnější bankou roku podle průzkumu veřejného mínění agentury STEM/MARK a její šéf Gernot Mittendorfer byl ostatními bankéři zvolen Bankéřem roku 2009.

Účet roku 2009 nabízí podle odborné poroty Raiffeisenbank, Úvěr roku poskytuje Komerční banka a Hypotéku roku pak Hypoteční banka. Titul Nejdynamičtější banka roku získala Raiffeisenbank.

Penzijním fondem roku se stal Allianz penzijní fond, Pojišťovnou roku pak Kooperativa pojišťovna, mezi stavebními spořitelnami zvítězila Modrá pyramida stavební spořitelna. Nejlepší životní pojištění nabízí podle poroty Pojišťovna České spořitelny, nejdynamičtější je DIRECT Pojišťovna.

Pořadatelem a generálním partnerem letošního ročníku soutěže je společnost Fincentrum. Partnery soutěže jsou společnosti Ernst & Young, Capgemini Czech Republic a CCB - Czech Credit Bureau.

Padesátičlenná porota byla složena z odborníků z finanční oblasti, státní správy, akademické a politické sféry i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců však není zaměstnán v hodnocených institucích.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Výpisy z účtu opět podraží, banky rozesílají varování
Kartu banka zablokuje zdarma. A vás to může přijít dráž
Banky lákají klienty na internet, poboček je přesto víc
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Vytlačili jsme americký torpédoborec z ruských vod, hlásí Moskva

Ruská vojenská loď vytlačila americký torpédoborec z ruských teritoriálních vod v Japonském moři na Dálném východě, uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany. Torpédoborec USS John S. McCain třídy Arleigh Burke podle Moskvy pronikl dva kilometry za hranici mezinárodních vod do zálivu Petra Velkého, u kterého se nachází i město Vladivostok, kde je velitelství ruského Tichooceánského loďstva.

Americký torpédoborec se podle vyjádření ministerstva, ze kterého citovala agentura Interfax, několik dní plavil v Japonském moři. Ráno narušil ruské teritoriální vody, přestože jej ruský torpédoborec Admirál Vinogradov, označovaný Rusy za velkou protiponorkovou loď, varoval před nepřípustností takového počínání i před možností taranu, tedy úmyslného nárazu ruské lodi do amerického plavidla.

"Po výstraze a změně kurzu Admirála Vinogradova americký torpédoborec okamžitě vplul do neutrálních vod. Opakované pokusy znovu vplout do ruských vod nepodnikl," konstatovalo ministerstvo.

Americké námořnictvo reagovalo prohlášením, že torpédoborec John S. McCain "uplatnil právo na plavbu" v dané oblasti, na kterou Rusko vznáší "přehnané nároky". Námořnictvo nezveřejnilo podrobnosti o incidentu. Uvedlo nicméně, že americká loď se plavila v oblasti, kterou USA za ruské teritoriální vody neuznávají. Oblast je sporná od roku 1984, kdy ji za součást svých vod označil Sovětský svaz. Rusko na nároku trvá.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

Další zprávy