Bankou roku je ČS, nejlepší účet má Raiffeisenbank

Petr Kučera Petr Kučera, pek
21. 10. 2009 20:00
Podívejte se na výsledky jednotlivých kategorií soutěže Banka roku

Praha - Hlavní cenu odborné poroty v osmém ročníku soutěže Banka roku získala Česká spořitelna. Největší tuzemská banka vyhrála kromě hlavní ceny také dvě další kategorie - stala se Nejdůvěryhodnější bankou roku podle průzkumu veřejného mínění agentury STEM/MARK a její šéf Gernot Mittendorfer byl ostatními bankéři zvolen Bankéřem roku 2009.

Účet roku 2009 nabízí podle odborné poroty Raiffeisenbank, Úvěr roku poskytuje Komerční banka a Hypotéku roku pak Hypoteční banka. Titul Nejdynamičtější banka roku získala Raiffeisenbank.

Penzijním fondem roku se stal Allianz penzijní fond, Pojišťovnou roku pak Kooperativa pojišťovna, mezi stavebními spořitelnami zvítězila Modrá pyramida stavební spořitelna. Nejlepší životní pojištění nabízí podle poroty Pojišťovna České spořitelny, nejdynamičtější je DIRECT Pojišťovna.

Pořadatelem a generálním partnerem letošního ročníku soutěže je společnost Fincentrum. Partnery soutěže jsou společnosti Ernst & Young, Capgemini Czech Republic a CCB - Czech Credit Bureau.

Padesátičlenná porota byla složena z odborníků z finanční oblasti, státní správy, akademické a politické sféry i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců však není zaměstnán v hodnocených institucích.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Výpisy z účtu opět podraží, banky rozesílají varování
Kartu banka zablokuje zdarma. A vás to může přijít dráž
Banky lákají klienty na internet, poboček je přesto víc
 

Právě se děje

Další zprávy