Česká spořitelna zpátky na trůnu. Projděte si výsledky soutěže Banka roku

Ekonomika Ekonomika
12. 11. 2015 20:00
Absolutním vítězem čtrnáctého ročníku soutěže a nositelem titulu Banka roku 2015 se po roční pauze stala Česká spořitelna, která předstihla druhou UniCredit Bank a třetí Air Bank. V případě Air Bank je to vůbec poprvé, kdy se takzvaná nízkonákladová banka dostala do první trojice nejlepších bank na českém trhu.
Foto: Aktuálně.cz

Čtrnáctý ročník ocenění Fincentrum Banka roku vrátil po roční pauze na trůn Českou spořitelnu, která předstihla v žebříčku druhou UniCredit Bank a třetí Air Bank. V případě Air Bank je to podle organizátorů vůbec poprvé, kdy se takzvaná nízkonákladová banka dostala do první trojice nejlepších na českém trhu.

O vítězích v osmi z patnácti kategorií rozhoduje odborná porota. Tvoří ji zhruba 70 členů – odborníků z finanční oblasti a bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích.

Soutěž poznala za čtrnáct ročníků jen čtyři absolutní vítěze - sedmkrát ji ovládla Česká spořitelna, pětkrát Komerční banka a jedno prvenství mají shodně ČSOB (2014) a Raiffeisenbank (2008).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy