Česká spořitelna zpátky na trůnu. Projděte si výsledky soutěže Banka roku

Ekonomika Ekonomika
12. 11. 2015 20:00
Absolutním vítězem čtrnáctého ročníku soutěže a nositelem titulu Banka roku 2015 se po roční pauze stala Česká spořitelna, která předstihla druhou UniCredit Bank a třetí Air Bank. V případě Air Bank je to vůbec poprvé, kdy se takzvaná nízkonákladová banka dostala do první trojice nejlepších bank na českém trhu.
Foto: Aktuálně.cz

Čtrnáctý ročník ocenění Fincentrum Banka roku vrátil po roční pauze na trůn Českou spořitelnu, která předstihla v žebříčku druhou UniCredit Bank a třetí Air Bank. V případě Air Bank je to podle organizátorů vůbec poprvé, kdy se takzvaná nízkonákladová banka dostala do první trojice nejlepších na českém trhu.

O vítězích v osmi z patnácti kategorií rozhoduje odborná porota. Tvoří ji zhruba 70 členů – odborníků z finanční oblasti a bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích.

Soutěž poznala za čtrnáct ročníků jen čtyři absolutní vítěze - sedmkrát ji ovládla Česká spořitelna, pětkrát Komerční banka a jedno prvenství mají shodně ČSOB (2014) a Raiffeisenbank (2008).

 

Právě se děje

Další zprávy