Banka jako státní úřad. Era nabídne služby Czech Point

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
8. 4. 2013 17:20
ČSOB získala od ministerstva vnitra potřebnou autorizaci, ročně zaplatí dva miliony korun

Hradec Králové - Služby Czech Pointu začne poskytovat i první banka. Potřebnou autorizaci od ministerstva vnitra získala ČSOB.

Na vybraných Era finančních centrech tak může nabízet stejné služby, jaké jsou dostupné třeba na pobočkách pošt. Zájemci o hypotéku tak například získají výpis z katastru přímo na bankovní přepážce.

"Již do konce dubna budou služby Czech Pointu pilotně nabízet pobočky ve 14 městech," řekla online deníku Aktuálně.cz mluvčí Era Poštovní spořitelny Zuzana Kalátová. Počet přitom není zvolen náhodně - testovat se bude ve všech krajích Česka. Po ukončení pilotního projektu banka službu zavede do všech svých 75 Era finančních center.

Města pro pilotní projekt:

Brno České Budějovice Hradec Králové Jihlava Liberec Mladá Boleslav Olomouc Ostrava Pardubice Plzeň Praha Sokolov Uherské Hradiště Ústí nad Labem

O plánech Era Poštovní spořitelny ohledně sítě Czech Point informoval online deník Aktuálně.cz v listopadovém rozhovoru s šéfem Era Poštovní spořitelny Janem Lamserem. Ten hovořil také o tom, že banka chce také propojit internetové bankovnictví s datovou schránkou. K tomu by mělo dojít do konce roku 2013.

Možnost provozovat kontaktní místo veřejné správy mají všechny banky od konce roku 2011. Banka má v takovém případě povinnost vykonávat všechny agendy dostupné na Czech Pointu, její zaměstnanci musí projít speciální zkouškou.

„Autorizace se vydává na pět let a za roční poplatek dva miliony korun. Ministerstvo vnitra má možnost nad subjekty s autorizací vykonávat kontrolní činnost, případně akreditaci i odebrat," uvedl mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

Jan Lamser
Jan Lamser | Foto: ČSOB
Více o plánech Era Poštovní spořitelny:
Internetové bankovnictví čeká revoluce, přijde Era svět
Televizní banka skončila. Vítězí iPadizace, říká bankéř
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy