reklama
 
 

Air Bank už má pátou největší síť bankomatů v Česku. Všude vyberete bezkontaktně

20. 11. 2017 20:31
Na rozšíření bankomatové sítě tlačili klienti. Air Bank chce také předejít riziku, že velké banky ještě víc zdraží výběry pro klienty konkurence.

Praha - Air Bank ze skupiny PPF finančníka Petra Kellnera výrazně pokročila v rozšíření své bankomatové sítě. Má už 303 bankomatů a je tak pátou největší bankou podle jejich počtu.

K nejbližšímu konkurentovi Monetě má však Air Bank ještě daleko. Svou současnou síť by musela více než zdvojnásobit.

I tak je ale postup Air Bank v rozšiřování bankomatové sítě rychlý. Plán na výrazné posílení této sítě oznámila banka teprve před dvěma roky. Tehdy měla kolem 80 bankomatů, hlavně ve svých pobočkách. Ani současný rozsah bankomatů Air Bank ještě nestačí.

"S výstavbou ještě nekončíme, v průběhu příštího roku přidáme několik desítek dalších bankomatů," potvrdila mluvčí Air Bank Jana Karasová.

Jak už dříve řekl šéf Air Bank Michal Strcula, na rozšíření sítě tlačili klienti.

Pořadí bank podle počtu bankomatů:

 1. Česká spořitelna - 1673

 2. ČSOB / Poštovní spořitelna - 1049

 3. Komerční banka - 762

 4. Moneta Money Bank - 670

 5. Air Bank - 303

 6. UniCredit Bank - 262 (odhad, banka počet bankomatů veřejně neuvádí)

 7. Fio banka - 166

 8. Raiffeisenbank - 145

 9. Sberbank - 32

Zdroj: pro Air Bank zpracovala agentura Market Vision na základě veřejně dostupných údajů.

Ti sice mají výběry z vlastních bankomatů zdarma a výhodně mohou vybírat také u terminálů Sazky, jinde si ale musí připlatit, když si nehradí měsíční paušál za vedení běžného účtu ve výši sto korun.

Air Bank chce také předejít riziku, že velké banky ještě víc zdraží výběry pro klienty jiných bank. Tyto poplatky za své klienty často platí menší a dravější konkurenti. K zvýšení poplatků sice již došlo, ale zatím jen mírně a snahy významných peněžních domů o další zvýšení pro klienty konkurence podle informací z trhu neustávají.

Jde jednak o snahu velkých hráčů kompenzovat si úbytek příjmů z poplatků od obchodníků, kterým evropská regulace od prosince 2015 snížila poplatek, který platí vydavateli karty.

Dalším důvodem je to, že velkým bankám se nelíbí, že z jejich sítí těží menší hráči, kteří do nich nemusí investovat.

Air Bank si zakládá na tom, že jako jediná má všechny bankomaty už bezkontaktní, takže klienti si z nich mohou peníze vybrat pouhým přiložením karty ke čtečce.

autor: Olga Skalková | 20. 11. 2017 20:31

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama