Air Bank opět sníží úrok na spořicím účtu, jde pod 2 %

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
13. 3. 2013 14:58
Za rok a půl od vstupu na trh si lidé do Air Bank uložili zhruba 35 miliard
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Air Bank sníží od 19. března úrok na spořicím účtu na 1,8 procenta. Dosud tento spořicí účet nabízí sazbu 2,1 na procenta, na kterou ji snížila v lednu z předchozích 2,4 procenta.

Banka ze skupiny PPF uvedla spořicí účet při svém vstupu na trh v listopadu 2011 se sazbou 2,5 procenta a vždy patřila k bankám, které na spořicím účtu nabízely nejlepší sazbu. To je znát i na tom, že zhruba rok a půl po uvedení na trh, má Air Bank zhruba 35 miliard korun na vkladech.

Pro srovnání: internetová mBank má za necelých 5,5 let na trhu zhruba trojnásobný počet klientů a poloviční výši vkladů.

Tři nejvyšší úrokové sazby na jednoduchých spořicích účtech (mimo nejrůznější akční nabídky) nyní nabízejí záložny - Metropolitní spořitelní družstvo 2,8 %, WPB Capital 2,55 % a Moravský peněžní ústav 2,3 %.

Z bank stejných 2,1 procenta jako nyní Air Bank nabízí ještě Equa bank a Wüstenrot hypoteční banka.

Na pokles úrokových sazeb tlačí rekordně nízká základní repo sazba České národní banky, které se nachází těsně nad hranicí nuly (0,05 %). Vzhledem k tomu, že inflace v roce 2013 klesla pod dvouprocentní hranici, nedá se čekat, že by sazby v blízké době začaly opět růst.

Foto: Vojtěch Marek
Čtěte také:
Růst cen se zastavil, inflace je zpět v "normálu"
Kellnerova banka má 100 tisíc klientů. Víme, co chystá
Nová půjčka odmění dlužníky, když splácejí včas
 

Právě se děje

před 38 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy