Osobní finance

7. 2. 2020 21:20

Francouzská pojišťovna AXA mizí z Česka. Její středoevropský byznys odkoupí Uniqa

Francouzská finanční skupina AXA odprodá své aktivity v Česku, Polsku a na Slovensku za miliardu eur (25 miliard Kč) rakouské společnosti UNIQA Insurance Group AG. 

UNIQA také působí na českém trhu, a podle šéfa koncernu Andrease Brandstettera se akvizicí stane pětkou na pojišťovacím trhu v rostoucím regionu střední a východní Evropy. Předmětem transakce je životní i neživotní pojištění, investiční společnosti, penzijní fondy a servisní společnosti skupiny AXA.

"S těžištěm zaměřeným na ziskové retailové obchodování a s vyrovnaným produktovým mixem se doplní naše stávající obchody a staneme se pětkou v rostoucím regionu střední a východní Evropy," okomentoval agentuře APA transakci šéf koncernu UNIQA Andreas Brandstetter.

UNIQA je největší rakouská pojišťovací skupina. V Česku dosud patří do sedmičky největších pojišťoven. V prvním pololetí loňského roku vybrala v ČR na pojistném 3,8 miliardy korun, meziročně o osm procent více. AXA zaměstnává ve třech středoevropských zemích 2100 lidí, v samotné ČR má 527 zaměstnanců. Akvizicí českých, polských a slovenských aktivit skupiny AXA získá UNIQA pět milionů nových klientů, uvedla APA.

Pokračovat