Filipíny se loučí s ikonou sametové revoluce

Filipíny se loučí s ikonou sametové revoluce
Aquinová se do historie zapsala jako první ženská prezidentka Asie a první demokratická prezidentka po svržení diktátora Ferdinanda Marcose.
Lidé se tlačí, aby mohli zahlédnout rakev se zesnulou bývalou prezidentkou.
Hindi Ka Nag-iisa neboli Nejsi sám se stalo heslem boje proti Marcosově diktatuře poté, co byl zabit Ninoy Aquino, manžel Cory Aquinové, v roce 1983, když se vracel z dobrovolného exilu ze Spojených států. Heslo bylo míněno jako vzkaz Ninoyovi, že v boji proti Marcosovi nebyl sám.
Filipínci se modlí za zesnulou tetičku Cory, jak se jí běžně říkalo. Corazon Aquinová byla v roce 1986 vyhlášena časopisem TIME "ženskou osobností roku".
Foto: Reuters
Reuters Naďa Straková, Reuters
3. 8. 2009 11:26

Tisíce lidí zaplavily ulice manilské finanční čtvrti Makati, aby dali své poslední sbohem bývalé prezidentce Corazon Aquinové, která v sobotu prohrála boj se zákeřnou nemocí. Aquinová se v roce 1986 stala vůdčí osobností nenásilné revoluce, která svrhla jednoho z nejzkorumpovanějších diktátorů Ferdinanda Marcose. Ještě ten rok byla zvolena prezidentkou země.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy