Fezko koupí Francouzi, ÚOHS jim dal souhlas

alt, djl
26. 6. 2008 16:30
Firma se začlení do Michel Thierry Group

Brno, Strakonice- Francouzská společnost Michel Thierry Group (MTG) dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže posvěcení ke koupi jihočeské firmy Fezko. O firmu se původně zajímala i skupina RPG podnikatele Zdeňka Bakaly.

Fezko vyrábí potahy sedadel, dveřní výplně, opěrky nebo koberečky. Loni za ně firma utržila přes 1,4 miliardy korun. Největším zákazníkem firmy je mladoboleslavská Škoda. Dceřiný podnik ve slovenské Žilině dodává své výrobky automobilce Kia.

"Je to pro nás příležitost rozšířit nabídku produktů i získat větší množství zákazníků a hlavně posílit naši pozici ve střední Evropě. Pro skupinu budou odborné znalosti zaměstnanců společnosti Fezko velkým přínosem," komentoval akvizici Hervé Guillaume, šéf Michel Thierry Group.

Skupina MTG má více než padesátiletou tradici. Vyrábí textilie a kožené interiéry pro automobilky z celého světa. Řídí ji akcionáři v čele s Deutsche Bank a investiční firmou Matlin Patterson. Společnost má asi 1 200 zaměstnanců ve 12 zemích, její roční obrat byl k loňskému 30. červnu přes 180 milionů eur.

Fezko vzniklo v roce 1812 jako továrna na pokrývky hlavy - fezy. Autotextilie vyrábí od roku 1993, o pět let později do ní vstoupil současný vlastník, firma Stark B.V.. Ta bude moci po dokončení oznámené transakce získat menšinový podíl v Michel Thierry Group.

Čtěte dále:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy