Fanoušci se připravují na vyvrcholení Ligy Mistrů v Římě

Fanoušci se připravují na vyvrcholení Ligy Mistrů v Římě
Fanoušci Manchesteru v tradičních barvách.
Barcelonští byli vidět i u fontány Trevi.
Římský stadion už se pomalu připravuje na večerní finále.
Manchesterští fanoušci věří v zisk ušatého poháru.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
27. 5. 2009 12:30

Fanoušci i hráči jsou před středečním závěrečným utkáním Ligy Mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United v dobré náladě.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy