Exprezident Bush ledovou sprchu nechtěl, a stejně ji dostal

ČTK ČTK
20. 8. 2014 22:20
Bývalý americký prezident George W. Bush a jeho žena Laura se připojili ke kampani bojující proti dosud neléčitelné chorobě nervového systému.
Manželé Bushovi.
Manželé Bushovi. | Foto: Reuters

Washington - K řadě slavných osobností, které si v uplynulých dnech vylily k pobavení mnoha uživatelů internetu kbelík s ledovou vodou na hlavu, se přidal i bývalý americký prezident George W. Bush.

Připojil se tak ke kampani, která má tímto způsobem upozornit na vážné onemocnění jménem amyotrofická laterální skleróza (ALS). Právě poléváním vodou chtějí celebrity zvýšit povědomí o této chorobě a přimět své fanoušky, aby finančně přispěli na výzkum ALS.

Na videozáznamu, který Bush ve středu zveřejnil na své facebookové stránce, mimo jiné exprezident říká: "Nemyslím si, že je důstojné pro prezidenta, aby se poléval ledovou vodou, tak vám jen napíšu šek." V tom do záběru vstoupí jeho manželka Laura a kbelík s vodou na něj vylije. "Ten šek je ode mě, já si nemůžu zničit vlasy," říká s úsměvem.

"Sprchu" si už dali i Gates či Beckham

Do kampaně se již zapojilo velké množství celebrit, které přispěly finančně a rovněž zveřejnily své video, jak se polévají vodou. Pravidlem vždy je, že každá osobnost nominuje někoho dalšího, kdo by měl výzvu přijmout a v kampani pokračovat. George W. Bush jako dalšího nominoval rovněž bývalého prezidenta Billa Clintona.

Ledovou sprchu již absolvoval například nejbohatší muž světa Bill Gates, fotbalista David Beckham či zpěvačka Lady Gaga.

Amyotrofická laterální skleróza je neléčitelné degenerativní onemocnění nervového systému. Trpí jím například slavný britský astrofyzik a matematik Stephen Hawking.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Německá společnost Wirecard vyhlásila insolvenci

Německá finanční společnost Wirecard vyhlásila insolvenci a požádá o zahájení konkurzního řízení. Představenstvo svůj krok zdůvodnilo hrozbou předlužení, firmě chybí asi 1,9 miliardy eur (téměř 51 miliard Kč). Společnost přiznala, že účty, kde mají peníze být, patrně vůbec neexistují.

Obchodování s akciemi Wirecard na burze ve Frankfurtu nad Mohanem bylo před oznámením zastaveno. Od odhalení finančního skandálu akcie klesly už o více než 90 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy