E-shop Zoot rozšíří sortiment o kosmetiku. Zisk z prodeje má tvořit desetinu podílu

ČTK ČTK
27. 7. 2020 12:56
Internetový obchod s módou a doplňky Zoot zařadil prostřednictvím partnerského prodeje do své nabídky nově kosmetiku. Zaměřit se chce na přírodní a biokosmetiku. Sortiment má zahrnovat produkty na tělo, pleť, vlasy i pro zubní hygienu. Tržby by se podle ředitele e-shopu Milana Poláka mohly do dvou let dostat na desetiprocentní podíl z celého obratu. Zoot to v pondělí sdělil v tiskové zprávě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zoot

Zoot aktuálně navázal spolupráci s obchody Econea a Folly. V nové kategorii kosmetika nabízí mimo jiné i výrobky pro muže, éterické oleje a difuzéry či ekologické produkty na praní. V e-shopu Zoot podle Poláka nakupují především ženy, v kosmetice tak vidí značný potenciál.

"Kategorie beauty by se měla postupně stát jedním z pilířů Zootu. Je to ideální doplňkový produkt, a než přeskakovat na jiný e-shop a muset dělat další objednávku, je pro naše zákaznice výhodou si přihodit šampon a krém do jednoho košíku," uvedl.

Zoot v červnu spustil on-line tržiště, kde mohou své zboží prodávat další módní a nyní i kosmetické firmy. Partnerský prodej se už za nouzového stavu osvědčil a v současné době se dál rozvíjí také na Mall.cz či Alza.cz. Na Mall.cz prodává přes 1000 obchodníků, v červnu toto on-line tržiště vykázalo o 235 procent vyšší obrat ve srovnání s loňskem.

Vlastníkem obchodu Zoot je společnost Company New, která je součástí investiční skupiny Natland. Byla největším věřitelem Zootu, který předloni nezvládl financování svého provozu a výrazně se zadlužil. Soud v březnu za souhlasu věřitelů schválil reorganizační plán e-shopu. Company New zhruba před měsícem oznámila nákup minoritního podílu v módním e-shopu Different. Zakladatel firmy Different Milan Polák se zároveň stal akcionářem Company New a jejím novým výkonným ředitelem, tedy i Zootu.

Video: KS Průkopníci on-line obchodu debatovali o budoucnosti e-shopů

KS Průkopníci on-line obchodu debatovali o budoucnosti e-shopů | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy