reklama
 
 

Známe TOP ženy Česka. Zvítězily šéfka Googlu či zakladatelka Siko koupelen

22. 1. 2018 22:28
TOP ženy Česka 2017: Taťana Le Moigne, vítězka v kategorii byznys - manažerka | Video: Zdeněk Bašus |  01:32
Šéfka české a slovenské pobočky společnosti Google Taťána le Moigne zvítězila mezi manažerkami v soutěži TOP ženy Česka. Vítězkou v kategorii podnikatelek se stala Jaroslava Valová, zakladatelka firmy Siko koupelny. Hospodářské noviny ocenily také inspirativní ženy veřejné sféry a úspěšné startupistky.

Praha - Šéfka české a slovenské pobočky společnosti Google Taťána le Moigne a spoluzakladatelka rodinné firmy Siko koupelny Jaroslava Valová zvítězily v anketě TOP ženy Česka 2017.

Výsledky vyhlásili zástupci odborné poroty na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín. Soutěž potřinácté uspořádaly Hospodářské noviny ve spolupráci s mediálním domem Economia.

Kategorie byznys se letos rozdělila na kategorie manažerka a podnikatelka. V první zmíněné porota ocenila také šéfku Slevomatu Marii Havlíčkovou, které se loni podařilo provést firmu akvizicí britskou skupinou Secret Escapes. Třetí místo patří Jitce Dvořákové, ředitelce a jednatelce společností CZC.cz a Mall Group.

TOP ženy Česka 2017: Jaroslava Valová, vítězka v kategorii byznys - podnikatelka | Video: Michaela Nováková, Zdeněk Bašus |  01:19

V kategorii podnikatelek uspěla kromě Jaroslavy Valové také Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka pojišťovací makléřské společnosti Renomia. Třetí příčku obsadila Liliana Berezkinová, šéfka liberecké firmy Nanopharma. Podniku se v uplynulém roce podařilo dokončit vývoj umělého brzlíku z nanovláken. Tento orgán je důležitý pro imunitu lidského těla.

"Anketa TOP ženy Česka zviditelňuje úspěšné ženy v Česku a jsem rád za popularitu, kterou si jistě zaslouží. Právě díky zvyšující se popularitě může být zdrojem inspirace nejenom pro ženy," uvedl Roman Latuske, generální ředitel mediálního domu Economia.

TOP ženy Česka 2017: Dana Drábová, vítězka v kategorii veřejná sféra | Video: Michaela Novaková, Zdeněk Bašus |  01:15

Mezi vlivnými ženami ve veřejné sféře uspěla Dana Drábová, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a komunální politička. Porota ocenila také ředitelku Nadace Charty 77 Boženu Jirků a předsedkyni Akademie věd ČR Evu Zažímalovou.

Na vyhlášení nechyběla ani trojice mladých žen, které se pohybují ve světě start-upů.

TOP ženy Česka 2017: Start Up | Video: Zdeněk Bašus, Ivan Štibrányi |  01:22

Tereza Horáková je kreativní ředitelkou firmy SlidesLive, která po celém světě natáčí konference a přednášky a pak je prostřednictvím své platformy zpřístupňuje divákům.

Manažerka Pavlína Zychová spoluzaložila start-up MyStay, se kterým má ambice změnit svět cestování. Pomocí aplikace nabízí hotelovým hostům řadu dalších služeb v místě pobytu. A zdá se, že se vize mladé podnikatelky začíná vyplňovat. Od loňska její start-up spolupracuje s gigantem Booking.com.

Ředitelka oddělení start-upů v CzechInvestu Markéta Havlová usiluje o to, aby měli začínající podnikatelé v Česku dobré podmínky pro rozvíjení svých nápadů. Zajímavým projektům umožňuje vyjet do zahraničí a pomáhá i s nalézáním případných investorů.

Do síně slávy porota uvedla imunoložku a předsedkyni České imunologické společnosti Blanku Říhovou a finanční ředitelku Agrofertu Petru Procházkovou.

TOP ženy Česka 2017: Blanka Říhová se dostala do síně slávy, je královnou v kategorii Veřejná sféra | Video: Zdeněk Bašus |  01:33

V porotě letos zasedla například Michaela Chaloupková, členka představenstva ČEZ, nebo Senta Čermáková, ředitelka pro inovace Deloittu Česká republika.

TOP ŽENY ČESKA 2017:

Kategorie manažerka

 1. Taťána le Moigne, ředitelka české a slovenské pobočky Googlu
 2. Marie Havlíčková, šéfka Slevomatu
 3. Jitka Dvořáková, ředitelka a jednatelka společností CZC.cz a Mall Group

Kategorie podnikatelka

 1. Jaroslava Valová, zakladatelka a bývalá generální ředitelka Siko koupelen
 2. Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti Renomia
 3. Liliana Berezkinová, šéfka firmy Nanopharma

Kategorie veřejná sféra

 1. Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a komunální politička
 2. Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77
 3. Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd ČR

Kategorie start-up (bez pořadí)

 • Markéta Havlová, šéfka oddělení start-upů v CzechInvestu
 • Tereza Horáková, spoluzakladatelka SlidesLive
 • Pavlína Zychová, spoluzakladatelka MyStay

Síň slávy

 • Blanka Říhová, imunoložka a předsedkyně České imunologické společnosti
 • Petra Procházková, finanční ředitelka Agrofertu
TOP ženy Česka 2017: Petra Procházková se dostala do síně slávy, je královnou v kategorii Byznys | Video: Michaela Nováková, Zdeněk Bašus |  01:08

autor: Kristýna Dlasková | 22. 1. 2018 22:28

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama