Známe TOP ženy Česka. Zvítězily šéfka Googlu či zakladatelka Siko koupelen

Kristýna Dlasková
22. 1. 2018 22:28
Šéfka české a slovenské pobočky společnosti Google Taťána le Moigne zvítězila mezi manažerkami v soutěži TOP ženy Česka. Vítězkou v kategorii podnikatelek se stala Jaroslava Valová, zakladatelka firmy Siko koupelny. Hospodářské noviny ocenily také inspirativní ženy veřejné sféry a úspěšné startupistky.
TOP ženy Česka 2017: Taťana Le Moigne, vítězka v kategorii byznys - manažerka | Video: Zdeněk Bašus

Praha - Šéfka české a slovenské pobočky společnosti Google Taťána le Moigne a spoluzakladatelka rodinné firmy Siko koupelny Jaroslava Valová zvítězily v anketě TOP ženy Česka 2017.

Výsledky vyhlásili zástupci odborné poroty na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín. Soutěž potřinácté uspořádaly Hospodářské noviny ve spolupráci s mediálním domem Economia.

Kategorie byznys se letos rozdělila na kategorie manažerka a podnikatelka. V první zmíněné porota ocenila také šéfku Slevomatu Marii Havlíčkovou, které se loni podařilo provést firmu akvizicí britskou skupinou Secret Escapes. Třetí místo patří Jitce Dvořákové, ředitelce a jednatelce společností CZC.cz a Mall Group.

TOP ženy Česka 2017: Jaroslava Valová, vítězka v kategorii byznys - podnikatelka | Video: Michaela Nováková, Zdeněk Bašus

V kategorii podnikatelek uspěla kromě Jaroslavy Valové také Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka pojišťovací makléřské společnosti Renomia. Třetí příčku obsadila Liliana Berezkinová, šéfka liberecké firmy Nanopharma. Podniku se v uplynulém roce podařilo dokončit vývoj umělého brzlíku z nanovláken. Tento orgán je důležitý pro imunitu lidského těla.

"Anketa TOP ženy Česka zviditelňuje úspěšné ženy v Česku a jsem rád za popularitu, kterou si jistě zaslouží. Právě díky zvyšující se popularitě může být zdrojem inspirace nejenom pro ženy," uvedl Roman Latuske, generální ředitel mediálního domu Economia.

TOP ženy Česka 2017: Dana Drábová, vítězka v kategorii veřejná sféra | Video: Michaela Novaková, Zdeněk Bašus

Mezi vlivnými ženami ve veřejné sféře uspěla Dana Drábová, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a komunální politička. Porota ocenila také ředitelku Nadace Charty 77 Boženu Jirků a předsedkyni Akademie věd ČR Evu Zažímalovou.

Na vyhlášení nechyběla ani trojice mladých žen, které se pohybují ve světě start-upů.

TOP ženy Česka 2017: Start Up | Video: Zdeněk Bašus, Ivan Štibrányi

Tereza Horáková je kreativní ředitelkou firmy SlidesLive, která po celém světě natáčí konference a přednášky a pak je prostřednictvím své platformy zpřístupňuje divákům.

Manažerka Pavlína Zychová spoluzaložila start-up MyStay, se kterým má ambice změnit svět cestování. Pomocí aplikace nabízí hotelovým hostům řadu dalších služeb v místě pobytu. A zdá se, že se vize mladé podnikatelky začíná vyplňovat. Od loňska její start-up spolupracuje s gigantem Booking.com.

Ředitelka oddělení start-upů v CzechInvestu Markéta Havlová usiluje o to, aby měli začínající podnikatelé v Česku dobré podmínky pro rozvíjení svých nápadů. Zajímavým projektům umožňuje vyjet do zahraničí a pomáhá i s nalézáním případných investorů.

Do síně slávy porota uvedla imunoložku a předsedkyni České imunologické společnosti Blanku Říhovou a finanční ředitelku Agrofertu Petru Procházkovou.

TOP ženy Česka 2017: Blanka Říhová se dostala do síně slávy, je královnou v kategorii Veřejná sféra | Video: Zdeněk Bašus

V porotě letos zasedla například Michaela Chaloupková, členka představenstva ČEZ, nebo Senta Čermáková, ředitelka pro inovace Deloittu Česká republika.

TOP ŽENY ČESKA 2017:

Kategorie manažerka

 1. Taťána le Moigne, ředitelka české a slovenské pobočky Googlu
 2. Marie Havlíčková, šéfka Slevomatu
 3. Jitka Dvořáková, ředitelka a jednatelka společností CZC.cz a Mall Group

Kategorie podnikatelka

 1. Jaroslava Valová, zakladatelka a bývalá generální ředitelka Siko koupelen
 2. Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti Renomia
 3. Liliana Berezkinová, šéfka firmy Nanopharma

Kategorie veřejná sféra

 1. Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a komunální politička
 2. Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77
 3. Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd ČR

Kategorie start-up (bez pořadí)

 • Markéta Havlová, šéfka oddělení start-upů v CzechInvestu
 • Tereza Horáková, spoluzakladatelka SlidesLive
 • Pavlína Zychová, spoluzakladatelka MyStay

Síň slávy

 • Blanka Říhová, imunoložka a předsedkyně České imunologické společnosti
 • Petra Procházková, finanční ředitelka Agrofertu
TOP ženy Česka 2017: Petra Procházková se dostala do síně slávy, je královnou v kategorii Byznys | Video: Michaela Nováková, Zdeněk Bašus
 

Právě se děje

před 43 minutami

Bergamo brankami Muriela zvítězilo na hřišti posledního Crotone

Fotbalisté Bergama zvítězili v 6. kole italské ligy na hřišti posledního Crotone 2:1. Oba góly účastníka Ligy mistrů vstřelil útočník Luis Muriel. Atalanta v Serii A uspěla po dvou porážkách a v neúplné tabulce se na rozdíl bodu přiblížila k vedoucímu AC Milán, který nastoupí až v neděli v Udine.

Devětadvacetiletý Kolumbijec Muriel se nejprve v 26. minutě šikovně uvolnil na hranici vápna a přesně zakončil. Atalanta skórovala v 16. venkovním utkání v řadě, což je nejdelší série v klubové historii. O 12 minut později Muriel vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně, na hattrick už ale nezaútočil, do druhého poločasu ho na hrotu útoku vystřídal krajan Duván Zapata.

Domácí dokázali už jen snížit zásluhou Simyho a zůstali na dně tabulky. Dosud jediný bod získal nováček paradoxně v souboji s mistrovským Juventusem.

Inter Milán doma prohrával s Parmou po gólech Gervinha už dvougólovým rozdílem, nakonec ale remizoval 2:2. Bod "Nerazzurri" zařídil v druhé minutě nastavení Ivan Perišič. Inter nevyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů, v tabulce se přesto nachází na pohárových příčkách.

Další zprávy