Známe Stavby roku v Česku. Podívejte se na vítěze soutěže

Známe Stavby roku v Česku. Podívejte se na vítěze soutěže
Jeden z pěti titulů Stavba roku 2015 získala Bolt Tower v Ostravě - nástavba vysoké pece č. 1. Autorem návrhu je Josef Pleskot, projektantem AP Atelier, investorem bylo sdružení Dolní oblast Vítkovice, dodavatelem ING Steel.
Nástavbu tvoří celkem čtyři poschodí, která jsou zavěšená na původní vysoké peci
Ve výšce 55 metrů je prostor pro prezentace a výstavy, v úrovni 62 metrů je umístěna kavárna, o patro výš, na úrovni 66 metrů pak klub určený pro pořádání přednášek a diskusních fór. V 71 metrech je zpřístupněna střešní vyhlídková terasa.
"Jde o stavbu, která unese pozici městské dominanty, stále živého symbolu ducha místa, sebevědomí a hrdost," popisuje své dílo Josef Pleskot.
Foto: Stavba roku
Veronika Skálová Veronika Skálová
13. 10. 2015 20:09
Prestižní titul udělila porota letošního ročníku hned pěti stavbám bez určení pořadí. Řazení v naší galerii odpovídá datu přihlášení do soutěže.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy