Zkrachovalé aerolinky Niki by měla převzít mateřská firma British Airways

ČTK ČTK
28. 12. 2017 16:20
Na převzetí aerolinek Niki se již v říjnu dohodla Lufthansa, kvůli negativnímu postoji Evropské komise to ale musela zrušit.
Zavřeno. (ilustrační foto)
Zavřeno. (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem/Vídeň - Jediným zbylým uchazečem o převzetí zkrachovalých rakouských aerolinek Niki je firma IAG, majitel British Airways. Agenturám DPA a Reuters to sdělily zdroje blízké vyjednávání.

Firma údajně přišla s nejvyšší nabídkou a jednání s ní stále pokračují. Prodej aerolinek, které oznámily insolvenci v polovině prosince, se má uskutečnit do konce roku.

Podle německého listu Bild firma IAG nabídla částku okolo 40 milionů eur (1,02 miliardy korun). Dalšími uchazeči o převzetí aerolinek byl jejich zakladatel a bývalý automobilový závodník Niki Lauda a cestovní kanceláře TUI a Thomas Cook.

Na převzetí aerolinek Niki se již v říjnu dohodla největší německá letecká společnost Lufthansa. Byla je ale nucená zrušit kvůli negativnímu postoji Evropské komise. Aerolinky Niki následně požádaly soud o zahájení konkurzního řízení.

Nízkonákladovou rakouskou leteckou společnost Niki založil v roce 2003 bývalý závodník formule 1. V roce 2004 koupily 24 procent akcií firmy aerolinky Air Berlin, v roce 2010 svůj podíl zvýšily na 49,9 procenta. Letos v srpnu vyhlásily platební neschopnost.

Niki provozuje především dovolenkové lety do destinací jako jsou Kanárské ostrovy, severní Afrika a Turecko. V Německu a Rakousku zaměstnává zhruba 1000 lidí. Nový majitel jim bude muset dorovnat platy od začátku měsíce ledna, uvedl konkurzní správce.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 42 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 47 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy