Zisk tabákové firmy Philip Morris loni stoupl o 14 procent, tržby ale dál klesají

Michal Šenk Ekonomika Michal Šenk, Ekonomika
29. 3. 2016 9:05
Největší česká tabáková firma Philip Morris dál bojuje s poklesem tržeb, přesto ale loni vydělala meziročně o 14 procent více. Čistý zisk Philip Morris ČR dosáhl loni 2,6 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH společnosti ale klesly o 22,7 procenta na 10,9 miliardy korun. Tržby za tabák a cigarety v Česku loni firmě vzrostly celkově o téměř dvě procenta, tržní podíl největšího tuzemského výrobce cigaret ale klesl o 1,5 procentního bodu. Podle firmy stál za propadem především pokles zájmu o lokální značky Philip Morris a značku Red & White. Lépe než v minulosti se loni v Česku dařilo značkám L&M či Chesterfield. Za rok 2015 chce firma na dividendách vyplatit 920 korun za akcii.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 16 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy