Zisk tabákové firmy Philip Morris loni stoupl o 14 procent, tržby ale dál klesají

Michal Šenk Ekonomika Michal Šenk , Ekonomika
29. 3. 2016 9:05
Největší česká tabáková firma Philip Morris dál bojuje s poklesem tržeb, přesto ale loni vydělala meziročně o 14 procent více. Čistý zisk Philip Morris ČR dosáhl loni 2,6 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH společnosti ale klesly o 22,7 procenta na 10,9 miliardy korun. Tržby za tabák a cigarety v Česku loni firmě vzrostly celkově o téměř dvě procenta, tržní podíl největšího tuzemského výrobce cigaret ale klesl o 1,5 procentního bodu. Podle firmy stál za propadem především pokles zájmu o lokální značky Philip Morris a značku Red & White. Lépe než v minulosti se loni v Česku dařilo značkám L&M či Chesterfield. Za rok 2015 chce firma na dividendách vyplatit 920 korun za akcii.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy