Zisk Penny Marketu klesl o desetinu, tržby mírně stouply

ČTK ČTK
18. 11. 2014 10:51
Počet diskontních prodejen Penny Market v České republice se loni zvýšil o čtyři na 348.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Penny Market

Praha - Diskontním prodejnám Penny Market loni klesl zisk o desetinu na 294 milionů korun. Tržby řetězce vzrostly o dvě procenta na 30,4 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za rok 2013.

"Společnosti se podařilo v roce 2013 dosahovat mírného růstu obchodní činnosti. Zároveň společnost přispívá k rozvoji činnosti celé skupiny prostřednictvím poskytování půjček spřízněným stranám a tím i zhodnocuje své volné finanční prostředky," uvedla firma ve zprávě.

Počet prodejen Penny se loni zvýšil o čtyři na 348. "V dalších letech se předpokládá obdobný rozvoj prodejní sítě při stejném prodejním konceptu," uvádí firma. V letech 2014 až 2016 řetězec plánuje pokračovat v investicích do obnovy a oprav tak, aby byla obnovena a opravena celá stávající síť obchodů.

První prodejnu otevřel Penny Market v ČR v roce 1997. Penny Market patří společně se supermarkety Billa do německé obchodní skupiny REWE Group. Společnost loni zvýšila počet zaměstnanců z 5056 na 5485.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Babiš letí na dvoudenní návštěvu Izraele

Premiér Andrej Babiš ve středu odletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde se ve čtvrtek zúčastní za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ruské hlavy státu Vladimira Putina nebo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera světového fóra o holokaustu.

Už ve středu Babiše čeká jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem či s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Během dvou dnů se předseda české vlády, který se kvůli návštěvě Izraele tentokrát nezúčastní současně probíhajícího Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, setká také s českými přeživšími holokaustu, předsedou Evropského židovského kongresu Mošem Kantorem, odborníkem na Blízký východ Amosem Giladem nebo s vedoucím styčného úřadu ČR v Ramalláhu Petrem Starým.

Další zprávy