Zisk dm drogerie vzrostl o dvě pětiny na 222 milionů

ČTK ČTK
13. 5. 2014 17:38
Letos plánuje řetězec otevřít 13 nových obchodů, loni jich provozoval 216.
dm drogerie
dm drogerie | Foto: dm drogerie

Praha - Zisk drogistického řetězce dm drogerie markt vzrostl ve finančním roce 2012/2013 o 41 procent na 222 milionů korun. Tržby společnosti stouply o čtyři procenta na 5,56 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Letos plánuje řetězec otevřít 13 nových obchodů, loni provozoval 216 prodejen, meziročně o tři procenta více.

V Česku podle údajů společnosti Incoma GfK funguje více než 1100 specializovaných drogerií. dm drogerie markt je dceřinou společností dm drogerie markt GmbH Rakousko. V roce 1993 otevřela svou první prodejnu v Českých Budějovicích. Ve společnosti loni pracovalo průměrně 1571 lidí.

Mateřská společnost, která působí prostřednictvím dceřiných společností i v Maďarsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Rumunsku, Bulharsku a Makedonii, zvýšila ve finančním roce 2012/13 obrat o 5,3 procenta na 1,84 miliardy eur.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy