Zboží zaplatil, ale nedostal. Jak vymoci zpět peníze od nepoctivého e-shopu

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 13. 4. 2019 22:43
Nakupování přes e-shop je u Čechů stále oblíbenější. Loni nakoupilo on-line podle dat statistiků už 54 procent obyvatel Česka starších 16 let - tedy více než 4,7 milionu osob. V tuzemských e-shopech utratili 135 miliard korun. Nákup přes internetový obchod ale nekončí vždy radostně - špatný výběr může vést nejen k pozdějším reklamacím, ale i komplikovanému vymáhání svých práv. Podle čeho vybírat kvalitní e-shop? A jak se bránit, pokud jsme se již nechali nachytat?
Foto: Ludvík Hradilek

Zboží se zaseklo u dopravce

Prodejce vám oznámí, že zboží odeslal. Vy ale zjistíte, že místo u vás doma leží zásilka uskladněná v depu, protože přepravce zásilku zadržel. Důvodem má být jeho nevyřešený problém s prodejcem. Přepravce a prodejce si vás tak přehazují a konstatují, že si máte doručení své zásilky vykomunikovat s tou druhou stranou. Na čí straně je pochybení?

"Na druhé straně smluvního vztahu se spotřebitelem je prodejce, nikoliv přepravce. To prodejce odpovídá za to, že bude spotřebiteli dodáno zboží, které si objednal," upozorňuje právnička Anna Freimannová. "Pokud přepravce - prodejcův dodavatel - odmítá z důvodu nevyřešených vztahů s prodejcem zboží spotřebiteli doručit, odpovídá za to spotřebiteli hlavně prodejce. To, jak si to prodejce s přepravcem potom vyřídí, je už na něm - pro spotřebitele je důležitá ta informace, že mu ve slíbeném termínu prodejce zboží nedodal, což byl podle smlouvy povinen, a může mít proto právo od smlouvy odstoupit," upozorňuje advokátka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy