Skladníci Amazonu stávkují během slevového šílenství. Chtějí větší bezpečnost práce

ČTK ČTK
14. 10. 2020 17:32
Zaměstnanci internetového obchodu Amazon v Německu zahájili stávku. Vybrali si k ní dvoudenní slevovou akci, kdy firmě rostou tržby. Odborový svaz Verdi dnes uvedl, že počet stávkujících by měl výrazně převýšit číslo 2000. Odboráři chtějí po americké firmě vyšší mzdy a uzavření kolektivní smlouvy. Tvrdí také, že zaměstnanci pracují během pandemie bez dostatečné ochrany.
Na ilustračním snímku je kurýr služby Amazon roznášející balíček v době pandemie.
Na ilustračním snímku je kurýr služby Amazon roznášející balíček v době pandemie. | Foto: Reuters

Odbory vyzvaly ke dvoudenní stávce v sedmi německých logistických centrech. Globální slevová akce Prime Day byla letos kvůli koronaviru přesunuta z července na 13. a 14. října. Podle zpravodajského serveru Reveal bývá v týdnu, který připadá na akci, v distribučních centrech firmy nejvíce zranění.

Mluvčí Amazonu se ohradil proti obviněním odborů, že firma vystavuje zaměstnance během koronavirové pandemie významnému zdravotnímu riziku. Zmínil častější úklid a čištění, dezinfekci, měření teploty, povinné nošení roušek a nařízení udržovat rozestupy. "Balíčky přijdou zákazníkům včas," zdůraznila dnes firma, pro niž Německo představuje po Spojených státech největší trh.

V Německu pro Amazon v logistice pracuje kolem 16 000 stálých zaměstnanců. Po celém Německu provozuje firma 15 logistických center. Odbory zorganizovaly stávky německých zaměstnanců firmy opakovaně, ta poslední byla v červnu.

Amazon z koronavirové krize těží, protože poptávka po zásilkách zboží objednaného na internetu během pandemie výrazně vzrostla. Společnost dosáhla na burze rekordního ocenění.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 6 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy