Začíná oprava dálnice D8 u Prahy, potrvá dva roky

ČTK ČTK
27. 7. 2017 13:05
Oprava bude rozdělena do sedmi etap, skončit má v listopadu 2019. Začátek oprav řidičům způsobí jen málo komplikací. To se ale změní během srpna. Během oprav silničáři kompletně vymění povrch vozovky a komunikace bude rozšířena v místech, kde se nacházejí nájezdy a sjezdy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Od neděle 30. července začnou silničáři opravovat dálnici D8 u Prahy zhruba od sjezdu na Zdiby do pátého kilometru. Oprava bude rozdělena do sedmi etap, skončit má v listopadu 2019. Uvedla to společnost Eurovia CS, která úsek rekonstruuje.

Začátek oprav podle firmy řidičům způsobí jen málo komplikací. To se ale změní během srpna poté, co se silničáři přesunou s opravami do středového dělicího pásu. Rychlé jízdní pruhy proto budou muset být uzavřeny a doprava se ve dvou zúžených pruzích v obou směrech přesune do pravých jízdních pruhů, uvedla mluvčí společnosti Iveta Štočková.

Po dokončení prací ve středním dělicím pásu se práce přesunou na část dálnice směrem do Prahy a provoz bude veden v části na Ústí nad Labem. Následně se bude pracovat ve směru do Ústí nad Labem. Práce jsou naplánovány tak, aby v době zimní údržby bylo možné místem projíždět bez omezení, uvedla firma.

Během oprav silničáři kompletně vymění povrch vozovky a komunikace bude rozšířena v místech, kde se nacházejí nájezdy a sjezdy. Cena rekonstrukce sedmikilometrového úseku činí 268 milionů korun. Silničáři na ní budou pracovat od sedmi do 18 hodin, v některých případech budou moci šoféři dělníky na stavbě vidět i o víkendu, slíbila firma.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy