Z nádraží vás odvezeme zadarmo domů, láká Leo Express cestující s dražšími jízdenkami

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 16. 5. 2016 14:49
Provozovatel "černých vlaků" vyzkouší v Praze a Ostravě novou službu pro lidi, kteří si připlatí za jízdenky - z nádraží je pak autem odveze až domů. Současně Leo Express zavede nový pár večerních spojů mezi Prahou a Ostravou. Nabídka odvozu bude zatím omezena právě jen na tyto dva spoje.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Soukromý dopravce Leo Express plánuje od června vozit cestující z byznys a premium třídy zdarma z vlakového nádraží domů. Služba by měla zkušebně fungovat v Praze a v Ostravě. Uvedla to mluvčí Petra Valentová.

Pro odvoz cestujících chce Leo Express využít taxi. Konkrétní společnosti, které by měly službu zajišťovat, firma dosud vybírá. Konkurence podobnou službu nenabízí.

Služba má být podle Valentové ve zkušebním provozu omezena na dvojici večerních spojů mezi Prahou a Ostravou, kterou společnost plánuje od začátku června zavést. Spoj z Ostravy bude vyjíždět denně v 19:55 s dojezdem do Prahy o půl dvanácté a je to poslední přímý spoj v tomto směru. Spoj z Prahy bude vyrážet denně ve 20:52 s dojezdem do Ostravy o půl jedné v noci.

Objednávka odvozu bude probíhat přímo na palubě, auto pak na cestující bude čekat na nádraží. "Pokud bude o službu zájem, plánuje její rozšíření s další změnou jízdního řádu v prosinci 2016," říká mluvčí.

Byznys třída v Leo Expressu je obvykle zhruba dvakrát dražší než standardní jízdenky, premium třída třikrát dražší.

Zavedení večerního spoje z Ostravy do Prahy přichází jen několik měsíců poté, co Leo Express podobný spoj zrušil.

Trať mezi Prahou a Ostravou byla prvním dálkovým železničním spojením, které se na české železnici otevřelo konkurenci. Mezi oběma městy si vzájemně konkurují tři železniční společnosti, České dráhy, RegioJet a Leo Express.

Soukromý Leo Express loni snížil ztrátu na 67 milionů korun z 135 milionů v roce 2014. Tržby společnosti, která provozuje kromě železničního spojení mezi Prahou a Košicemi několik autobusových linek, vzrostly o 80 milionů korun na zhruba 260 milionů korun. Majitelem firmy a předsedou představenstva je podnikatel Leoš Novotný.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy