Wizz Air zruší spoje z Prahy do Londýna. Ryanair nabídl jeho klientům speciální slevy

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 15. 2. 2020 11:19
Letecký dopravce Wizz Air přestane od 1. června létat z Prahy na londýnské letiště Luton. Linka fungovala více než deset let. Zrušení spojů maďarského dopravce potvrdilo i pražské letiště. Z Prahy do Londýna nyní létá osm linek na všech šest tamních letišť.
Letadlo společnosti Wizz Air
Letadlo společnosti Wizz Air | Foto: Wizz Air

Wizz Air poslední let podle rezervačního systému naplánoval na 31. května. Jde o nejstarší linku, kterou Wizz Air v Praze provozuje. Na londýnské letiště Luton létá od roku 2009. Maďarské aerolinie z českého hlavního města létají ještě do Bari, Kutaisi, Kišiněva a od července budou vypravovat spoje také do Bukurešti.

Wizz Air podle serveru Zdopravy.cz, který o konci letů do Londýna informoval, přestal prodávat rezervace na lety od června už v minulých týdnech. "Wizz Air vždy sleduje vytíženost svých tras, aby mohl na svých nejpopulárnějších linkách nabídnout nejnižší možné ceny," řekla k tomu serveru minulý týden mluvčí Wizz Air Paulina Gosková. Zrušení ještě tehdy nepotvrdila.

Londýn patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším destinacím cestujících z pražského letiště. Loni tam cestovalo 1,35 milionu pasažérů. Vedle Wizz Airu tam celoročně létají EasyJet, British Airways a Ryanair.

Právě poslední zmiňovaná nízkonákladová společnost z Irska Ryanair nabídla cestujícím postiženým rušením některých linek Wizz Airu záchranný tarif. Vedle pěti linek z ukrajinské Oděsy se nabídka týká právě také zrušených linek z Londýna (Lutonu) do Prahy a také Osla. Informoval o tom server Airways.cz.

Ryanair poskytl možnost letět místo do Lutonu na londýnské letiště Stansted. Ceny začínají na 21,99 libry (asi 655 korun) za jednosměrnou letenku.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Z první ligy mají sestoupit tři týmy přímo, další by hrál baráž

Z devatenáctičlenné první hokejové ligy mají v nadcházející sezoně sestoupit tři celky přímo a jeden další by měl obhajovat účast v baráži s vítězem druhé ligy. Návrh podoby soutěže dnes schválil aktiv klubů Chance ligy a bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který se koná 4. června. V tiskové zprávě o tom informoval hokejový svaz.

Další zprávy