Výroba aut v Česku míří k rekordu, letos už překonala milion vozů

ČTK ČTK
21. 11. 2016 12:50
Výroba osobních aut v Česku za deset měsíců překonala milionovou hranici, když vzrostla o 5,6 procenta na 1,11 milionu vozů. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu. Za celý letošní rok očekává rekordní produkci. Škoda Auto zvýšila výrobu téměř o devět procent na 631 436 aut, Hyundai Motor zhruba o dvě procenta na 286 800 vozů a kolínská TPCA o dvě procenta na 191 688 aut. Výroba autobusů klesla o tři procenta na 3534 vozidel – Iveco zvýšilo produkci o dvě procenta na 3125 vozů, naopak výroba SOR klesla o třetinu na 364 autobusů. Jediný domácí výrobce nákladních aut Tatra zvýšil výrobu o 36 procent na 984 vozů. Motocyklů značky Jawa bylo vyrobeno 1171 – meziročně o 22 procent méně.
Největší nárůst zaznamenala Škoda Auto.
Největší nárůst zaznamenala Škoda Auto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy