Výroba aut v Česku stoupla o čtyři procenta na 1,06 milionu, export vzrostl na 970 tisíc vozů

ČTK ČTK
25. 10. 2017 8:59
Výroba osobních aut v Česku přesáhla za tři čtvrtletí milionovou hranici, když vzrostla meziročně o čtyři procenta na 1,059 milionu vozů. Export se zvýšil téměř o čtyři procenta na 971 262 aut. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu. Škoda Auto zvýšila od ledna do září produkci o 13 procent na 639 529 vozů, kolínská TPCA zaznamenala pokles výroby minivozů o 17 procent na 146 160 aut a v Hyundai klesla produkce o 0,7 procenta na 267 800 vozů. Výroba nákladních aut v automobilce Tatra Trucks meziročně vzrostla o 31 procent na 1144 vozů. Export tater se zvýšil o osm procent na 681 vozů, domácí prodej narostl o 40 procent. Výroba přípojných vozidel klesla o dvě procenta na 20 424 kusů.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Škoda Auto
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy